Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tipy na víkend – Smělá alternativa v kutnohorském teepee

2010-07-16 00:07

 Zatímco loni touto dobou měl GASK  ještě před otevřením a hudební festival Creepy Teepee byl ve skutečnosti spíš než jeho propagací týden trvajícím večírkem pro příznivce kolektivu A.M. 180, letos se o obou mluví jako o stoupajících hvězdách současného uměleckého dění. A to nejen toho letního. Zdá se, že v Kutné Hoře vzniká něco, co by mohlo získat jméno nejen v kruzích zdejších zasvěcenců. Chcete-li být u toho, vydejte se tam právě o tomto víkendu, nejlépe už včera.

Dramaturgii hudebního festivalu Creepy Teepee stejně jako jeho vizuální propagaci svěřil GASK opět A.M. 180 kolektivu, neformálnímu nezávislému sdružení sourozenců, výtvarníků Jakuba a Anežky Hoškových a Štěpána Bolfa. A.M. 180 kolektiv se už řadu let pokouší zdejšímu publiku zprostředkovat koncerty nezávislé hudební scény podle vlastního vkusu, propojující se s jejich vlastní tvorbou. Už sedm let provozují na pražských Vinohradech podle principu DIY (Do It Yourself) galerii A.M.180 a pořádají na vlastní triko řadu koncertů v pražských klubech (nejčastěji v klubu 007 na Strahově).
 
Přestože záštitu nad festivalem, a to i tu finanční, drží plně ve svých rukou GASK, nebrání to jeho dramaturgům držet si svou hudební linii. Evidentně to celé akci jenom prospívá, neboť už při svém druhém ročníku získává aureolu kultovní události. Když k tomu ještě připočteme kulisy tak kulisoidního města jako je Kutná Hora, je zřejmé, že podlehnout nebude těžké.
 

These Are Powers - Candyman
 
Na tomhle mejdanu se jede až do rána
A jaký je tedy letošní line-up festivalu? Podle samotných dramaturgů ještě o něco vyhraněnější, než ten loňský. Přes pár “profláknutěších“ kapel a hudebníků jako jsou Vivian Girls, Toro Y Moi, These Are Powers, nebo  Former Ghosts, se jedná z velké části o kapely, jejichž vzestup se teprve očekává a většina z nich tu u nás vystupuje vůbec poprvé. Festival trvá od čtvrtka 15. do neděle 18. a po sérii koncertů na nádvoří Jezuitské koleje hned vedle chrámu sv. panny Barbory se můžete každý večer přesunout na afterparty do klubu Česká 1.
 
Čtvrteční program už je bohužel za námi, ale páteční ještě bez problémů stihnete, začíná se totiž pokaždé až od 16.00. Už téměř víkendový podvečer se na nádvoří Jezuitské koleje vystřídají některé jasné hvězdy letošního festivalu. Vystoupí britské trio Male Bonding, které se poslední dobou veze na přívalové vlně pochvalné kritiky, a to, jakým způsobem dovedou okořenit punk o math a indie rock, předvedou konečně i českému publiku.
 

Vivian Girls - When I'm Gone
 
Kdo přijede už v pátek zastihne v Hoře také dívčí tri z Brooklynu Vivian Girls, sólového zpěváka, ale také fotografa, výtvarníka, grafického designéra a hudebního producenta Chaze Bundicka z Jižní Karolíny, který vystupuje pod jménem TORO Y MOI. Jeho produkce bývá označována jako syntezátorový pop a přijede s novou deskou "Causers Of This", kterou vydal na začátku letošního roku. Na pátečním pódiu nebudou chybět ani Former Ghosts, kteří své debutové album „Fleurs“ nahráli loni na dálku, pouze za pomoci skypu, telefonu a dalších komunikátorů. Na festival ale dorazí snad všichni v celé své kráse a uzavřou páteční koncert.
 
Sobota ve znamení post-punku, post-rocku i šansonu
V sobotu už někomu možná po dvou dnech začnou docházet síly, ovšem nedoporučujeme v nejlepším přestávat. Program je totiž opravdu nabitý. Odpoledne to bude ryze americké a vystoupí během něj baltimorští Ecstatic Sunshine a přivezou sebou také novou desku „Yesterday´s Work“, která podle znalců získala oproti dřívější post-rockové hravosti ambientnější zvuk. Po nich bude podium okupovat newyorská trojka Silk Flowers, kteří bývají srovnáváni s tím nejlepším post-punkem 80tých let. Tempo večera se mírně zpomalí s   vystoupením Chrise Garneaua, aby vyvrcholilo při koncertu dalšího brooklynského tria These Are Powers.
 

Chris Garneau - Fireflies
 
Ani program na neděli ovšem není odbytý a i tentokrát se počítá s afterparty. Z Ameriky tentokrát přiletí mimo jiné losangeleská provokativní dvojice Captain Ahab a vystoupí i skotská naděje Dam Mantle.
 
Vstupenka na jeden den stojí v předprodeji 280 (i s poplatkem) a na místě 350 korun. Na dva dny v předprodeji 450 + poplatky (na místě 550 Kč) a na celý festival 750 plus poplatky, na místě za 850 Kč. Do Kutné Hory je to z Prahy hodinku vlakem a jen město samotné stojí za návštěvu. Možnosti ubytování najdete na stránce festivalu, stejně jako kompletní program.

Toro Y Moi- Blessa
 

černý Petr,či eso v rukávu …Captain Ahab - Snakes on the Brain

 

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>