Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jednodenní festival letní Prahy – s Bregovićem na Vltavě

2010-07-24 21:49

Přesněji bychom měli napsat jednonoční. Festival Sen letní noci, který na 27. července organizují občanské sdružení Luka Praha a Lastavica (reflektující vztahy České republiky a občanů bývalé Jugoslávie, kteří sem utekli v devadesátých letech před válkou), se totiž uskuteční s přicházejícím soumrakem mezi 19.30 a 22.00. Při prvním ročníku sází pořadatelé na jistotu a na pontonu vystavěném speciálně pro tuto příležitost uprostřed Vltavy mezi Karlovým mostem a mostem Legií kousek od Střeleckého ostrova vystoupí Goran Bregović a jeho Svatební a pohřební orchestr.

 
Za Bregovićem na šlapadle
Počítá se s tím, že příznivci této balkánské legendy budou moci sledovat koncert ze břehů i z obou mostů, ale pokud byste se chtěli dostat blíž, můžete použít plavidlo. Nevlastníte-li žádnou bárku, neváhejte a zarezervujte si třeba šlapadlo nebo pramici. Kontakty na půjčovny naleznete pod článkem.
 
Pokud vlastníte motorové plavidlo a hodláte se na něm v úterý večer za Bregovićem plavit, je třeba jeho účast předem oznámit pořadateli (e-mailem info@lukapraha.cz nebo na tel.: 608 040 480) a počítat s tím, že plavební komora u Mánesu bude celý den nonstop vytížená. Poslední motorová plavidla budou proplavena v 18.55. Menší loďky bude možné ukotvit na laně nataženém mezi pontonem a mostem Legií, větší plavidla bude řídit říční policie.
 

Goran Bregović - Svatba
 
Rudé růže na svatbu i na pohřeb
Pořadatelé očekávají hned při prvním ročníku nebývalou účast (ostatně při posledním Bregovićovu open-air koncertu na Staroměstském náměstí bylo naprosto narváno), neboť mají v úmyslu návštěvníkům rozdat 10 000 rudých růží. Vltava bude rozsvícena stovkami planoucích svící a na závěr vybuchne ohňostroj. Cosi jsme zaslechli i o přítomnosti Karla Gotta, který si má s Goranem recipročně vyměnit pět písní. Tak snad jen zrovna nepřijdou slibované přívalové deště.
 
1. Půjčovna lodiček tel.: 739 000 022
Praha 1, Smetanovo nábřeží, 27.7 2010 od 17:00
Půjčovna pramic na Starém Městě se nachází na Smetanově nábřeží mezi Národním divadlem a Karlovým mostem. Schody dolů k vodě najdete u zastávky Národní divadlo – tramvaje číslo 17 a 18 (naproti kavárně Slavia).
 
2. „S.P.L.A.V“ – ŽOFÍN tel.: +420 603 38 34 09
 
3. „U KOTVY“ – ŽOFÍN tel.: +420 602 577 181
 
4. „SLOVANKA“ – ŽOFÍN tel.: +420 777 870 511
 

Reportéři ČT – O festivalu a jeho pořadatelích 

Další informace o festivalu naleznete zde.
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>