Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Inspirace

Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bonobo překračuje hranice

2013-09-19 10:13

Producent a hudebník Simon Green, kterého budou mnozí znát spíš pod hlavičkou Bonobo, se vrací do Česka v takřka pravidelných tříletých cyklech. Po účinkování na festivalu Colours of Ostrava si jej fanoušci mohou užít také soukroměji a komorněji na sólovém koncertě. 21. září představí Bonobo svoji novou desku The North Borders.  

Svůj první dlouhohrající, a dnes trochu opomíjený počin, zrealizoval Simon Green aka Bonobo v roce 2000. Povedená a elektronicky zadumaná deska se jmenovala Animal Magic a Simon Green ji produkoval celou sám a také prakticky celou sám nahrál. Pak už ale přišla spolupráce s nezávislým labelem Ninja Tune, pod kterým zrealizoval nejprve album Dial ´M´ For Monkeys a napříště velmi úspěšnou desku Days To Come se stejnojmenným hitem a neméně vydařenou písní Nightlite. Na úspěchu obou zmíněných skladeb se podepsala svým charakteristickým „nosovým“ vokálem zpěvačka Bajka, která s Bonobem spolupracuje i v dalších případech.Třetí, mnohovrstevnaté album Black Sands představil Bonobo i v Praze před třemi lety v Lucerna Music Baru. Aktuální čtvrtou řadovku The North Borders podporuje již započatým turné s živou kapelou a po účinkování na Colours of Ostrava a Pohodě si to určitě kompletní sólový koncert koncert u nás zasloužilo. Při poslechu čtvrtého Bonobova dlouhohrajícího počinu máte pocit větší instrumentálnosti, nejde už tolik za silnou popovou vokální linkou, spíš jako by se věnoval soukromým chvějivým experimentům. Ty však tvoří nosný celek.

Pocitově má Bonobo vytříbený smysl pro zataženou oblohu - pošmourná atmosféra zůstala v tvorbě Bonoba dodnes. U jeho hudby se skvěle sedí u okna, když venku prší, stejně jako se hodí do stylové kavárny, kde kouř z cigaret krouží elegantní křivky a drží se nízko nad stoly. Jak je zvykem, na vokálech u Bonoba nesmírně záleží - na The North Borders hostují dokonce čtyři vokalisté. Anglická zpěvačka Szjerdene, která je jednou z nich, doprovodí Bonoba a jeho živou šestičlennou kapelu i na aktuálním pražském koncertě v Divadle Archa 21. září.

Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>