Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BEATLEMÁNIE! (2)

2011-01-04 13:56

4.6.2010 –  6.4.2011
Prostory: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1


Jejich voskové figuríny poskytlo liverpoolské muzeum The Beatles Story pro připravovanou výstavu Beatlemánie! v Českém muzeu hudby.

Do Prahy s sebou Brouci přivezli i originální bendžolele George Harrissona. Doprovodil je osobně ředitel muzea The Beatles Story Jerry Goldman.

O výstavě

Výstavní projekt v Českém muzeu hudby vypráví dvě paralelní dějové linky – první odráží strhující příběh nejslavnější rockové skupiny všech dob od jejich počátků v Liverpoolu, přes vrchol vlny beatlemánie až po rozpad skupiny The Beatles a následné tvůrčí i životní osudy jednotlivých Brouků.

Zvláštní část výstavy je věnována kulturním fenoménům 60. let 20. století, které Beatles svou tvorbou a postoji přímo či nepřímo ovlivňovali. Nevyhýbá se ani negativním či kontroverzním tématům.

Druhá dějová linka sleduje život mládeže v tehdejším Československu. Zabývá se oficiální i neoficiální stránkou tehdejší kultury či módy. Zvláštní důraz je kladen na počátky bigbítu v českých zemích a reakce establishmentu na životní styl tzv. mániček.

Závěrečná část výstavy je věnována osobě Johna Lennona jako ikony svobody, míru a revolty proti většinové společnosti. Zabývá se významem jeho kultu pro odpor proti totalitnímu režimu v 80. letech 20. století.

Výstava je připravena ve spolupráci se zahraničními a domácími institucemi i soukromými sběrateli. Součástí expozice jsou nejen mnohé interaktivní prvky, ale také slavné voskové figuríny členů skupiny The Beatles z roku 1964. K výstavě je připraven bohatý doprovodný program.

www.beatlemanie.cz
 

Komentáře (2)

Pragueout.Cz 2010-05-26 06:22:29
Dobrý den, vstupné do Českého muzea hudby je: Do celého objektu – základní: 100 Kč Do celého objektu – snížené: 60 Kč pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu Do celého objektu – rodinné: 160 Kč Celoroční vstupenka: 400 Kč Pouze krátkodobá výstava – základní: 60 Kč Pouze krátkodobá výstava – snížené: 30 Kč pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu Školní skupiny s pedagogickým doprovodem: 30 Kč/os. Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, KLUB 4LÍSTEK, AMG, Společnost NM: vstup zdarma Další poplatky: Poplatek za filmování a fotografování v expozici je 40,- Kč. Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, KLUB 4LÍSTEK, AMG, Společnost NM: vstup zdarma Další poplatky: Poplatek za filmování a fotografování v expozici je 40,- Kč.
JIŘÍ MALŮŠ 2010-05-26 02:06:39
DOBRÝ DEN. MÁM ZTP - KOLIK STOJÍ LÍSTEK NA BEATLEMÁNII ? DÍKY.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>