Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Home page – Hudba – Inspirace

Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Attwenger /Rakousko/

2010-12-07 17:53

10. 12. 2010 /pá/, Palác Akropolis, 19:30

ALPSKÝ PUNK

Spontánní a nakažlivě zábavná skupina, která je jedinou svého druhu na světě. Duo zpívající za doprovodu kvílejícího akordeonu, nadupaných bicích a elektroniky v hornorakouském dialektu, který míchá s angličtinou. Mísí punk s folklorem, hip hopem i elektronikou. Někdy dojde také na jódlování. Skupina hrdě trvající na své provinčnosti si vydobyla renomé po celém světě.

Attwenger je možné charakterizovat také jako punk-rockovou odpověď na komerci a kýč německých šlágrů: akordeon a elektronika, rakouský dialekt v pankáčském vydání, hudební revolta v nejlepších tradicích německých rockových avantgardistů. Tato dvojice hraje už dvacet let, a vedle elitních evropských festivalů koncertovala v Malajsii, Africe i na Sibiři.
Pokud zpíváte německy a ještě v dialektu, potřebujete ve srovnání s anglosaskými kolegy dvojnásob originality, abyste pronikli do jejich
teritoria. Attwenger to dokázali, oblíbil si je legendární britský DJ John Peel, natáčeli s Bobanem Markovičem a jejich nejoddanějším fanouškem je britský kytarista Fred Frith, který často hostuje na jejich nahrávkách.

Více na www.rachot.cz

Hudební ukázky a videa na:
http://www.attwenger.at/
http://www.myspace.com/attwenger

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis
Cena vstupného:
Předprodej: stání 230 Kč, sezení 280 Kč
Na místě: 250/300 Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>