Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ancient Grooves - David Krakauer and the Madness Orchestra!

2012-11-26 14:02

St, 28. 11. 2012 - 19:30, Palác Akropolis

Nový projekt virtuozního klarinetisty

Zakládající člen klezmererového superbandu Klezmatics, virtuozní klarinetista, žádaný spoluhráč Kronos Quartetu i světových symfonických orchestrů k nám přijíždí s novým projektem Ancient Grooves.

Omlouváme se za původní mylnou informaci, že Krakauer přijíždí s repertoárem skladeb John Zorna. Není tomu tak a na koncertě uslyšíte průřez tvorbou Davida Krakauera.

Klarinet je pro klezmer, židovskou tradiční hudbu, tímtéž co elektrická kytara pro rock. Krakauer ale propojil kořeny východoevropských klezmerbandů s erudicí klasického hráče i s elektronikou, na jeho předchozím pražském koncertě s projektem Klezmer Madness s ním například vystoupil enfant terrible kanadské hudební scény, rapper, DJ a dadaista Socalled.

V 80. letech byl jeho klarinet hlavní oporou původní sestavy Klezmatics, která tehdy často hrála v legendárním newyorském klubu Knitting Factory. Právě tam Krakauerovy výkony natolik okouzlily producenta a hudebního inovátora John Zorna, že ho obsadil do svých dvou chystaných projektů, z nichž se pak zrodil Zornův koncept "radikální hudby s židovskými kořeny", Radical Jewish Culture. Brzy poté vyšlo na Zornově značce Tzadik první Krakauerovo sólové album, Klezmer Madness!.

Krakauerovu hráčskou virtuozitu zachycuje i hudba k filmům Zažít Woodstock a The Tango Lesson.

Projekt Ancient Groove tvoří vedle Krakauerova klarinetu el. kytara, samplery, basa a bicí.

“David Krakauer znamená pro klezmerový klarinet to co znamenal Jimi Hendrix pro elektrickou kytaru a John Coltrane pro saxofon." – jazzreview.com

Hudební a video ukázky a více info na: http://www.respectmusic.cz/en/events/2012/ancient-grooves-david-krakauer-and-madness-orchestra

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis - stání 450,- Kč / sezení (balkon) 500 Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>