Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Throbbing Gristle poprvé v Praze - a nepřijedou!!

2010-10-29 20:08

Z nenadálých důvodů koncert zrušen!!!     „Žijící legendy“ industriální  hudby, jak kapelu Throbbing Gristle s lehce ironickým úsměvem charakterizoval její frontman Genesis P-Orridge přijíždí poprvé do Prahy. Vystoupí tu v rámci festivalu Stimul tuto sobotu 30. 10. v divadle Archa. 

Spolu po letech a opět noví
Throbbing Gristle se dali dohromady v polovině sedmdesátých let minulého století, ale protože spolu vydrželi jen do roku 1981, bude jednotlivé členy řada posluchačů znát spíš z jiných seskupení, které se dnes už také mohou honosit nálepkou legendární: v Praze koncertuje poměrně často Genesis P-Orridge se svým dalším projektem Psychic TV, Petera Christophersona jsme zase dříve zvykli vídat vedle Johna Balance v Coil a zbývající dvojice Chris Carter a Cosey Fanni Tutti se proslavila jako duo Chris & Cosey. Po třiadvaceti letech se v roce 2004 překvapivě opět dávají dohromady a ve své společné práci zúročí vše, co získali ve svých oddělených angažmá.


Throbbing Gristle – Persuasion (Live)

Už při svém prvním působení v sedmdesátých letech se kapela záhy profiluje jako progresivní a jejich práce se zvukem, přesněji s hlukem, si získala řadu příznivců. „Od roku 1975 jsme se scházeli každý víkend a během dlouhých hodin jamování se rodil náš zvuk, efekty a vše ostatní. Vždycky jsme svou práci nahráli na kazety a pak ještě poslouchali doma a při dalším setkání z toho potom vybírali to, co ještě bude možné dál použít,“ popsal v rozhovoru během loňského turné po Spojených státech Genesis P-Orridge.

Proměny v čase
V Praze vystoupí kapela s novým setem a přiveze si také nějaké nové experimentální vybavení, ale své vystoupení okoření i nějakými staršími oblíbenými tracky. Od dob jejich bouřlivých počátků se kromě zvuku změnilo i pohlaví jednoho z hráčů, když se z Genesise P-Orridge stala osoba mezi mužem a ženou.  Část jeho zdejších fanoušků byla svého času z jeho proměny šokovaná, ale vzhledem k tomu, že tu od té doby spolu s Psychic TV vystupoval už několikrát, nebude pravděpodobně jeho fyzická stránka odvádět pozornost od té hudební.

Pražské vystoupení Throbbing Gristle je jedním z pěti koncertů, které letos kapela odehraje. Vstupenky stojí 750 korun a je jich v pokladně Divadla Archa momentálně k dispozici ještě 161. 

Více se dozvíte zde.


Rozhovor s Throbbing Gristle během turné po USA roku 2009
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>