Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

První femme fatale v Aeru

2013-04-03 20:48

Novou sérii klubových koncertů Femme Fatale v kině Aero zahájí 9. 4. severská zpěvačka Anna von Hausswolff, jejíž expresivní hlas a romantické písně znějící jako volání nekončící severské zimy se k našemu opožděnému jaru skvěle hodí.

Rituál a dotek smrti
Anna von Hausswolff je dcerou švédského skladatele a zvukového designera Carla Michaela a svou hudební kariéru odstartovala  v roce 2009 na domácím göteborgském festivalu Way Out West, kde její vystoupení vzbudilo velký ohlas. Hned v následujícím roce vydala debutové album Singing From the Grave (2010), které tematicky konvenuje s jejím expresivním hlasovým projevem často doprovázeným pouze klavírem.

Na druhém albu nazvaném Ceremony svůj zpěv podpořila zvukem varhan, což přidalo jejímu výrazu na epičnosti. „„Nechtěla jsem, aby Ceremony byla jen kolekce písní. Chtěla jsem stvořit něco jako film, v němž je každá jedna část spojená s jinou, mění se nálady i prostředí, ale všechno spojuje jedna společná linka. Hodně poslouchám filmovou hudbu, protože se v ní lze pohybovat volně bez ohledu na struktury, které najdeme v komerční hudbě,“ popisuje Von Hausswolff své inspirační zdroje.


Anna von Hausswolff - Red Sun

Právě skladby z alba Ceremony budou moci návštěvníci pražského koncertu slyšet. „Ceremony je oslavou života a všeho, co obsahuje, hlavně smrti, protože teprve ve smrti se konečně znovu spojíme s přírodou.“ vysvětluje poselství desky švédská zpěvačka. Album už od počátku provázely nadšené recenze a zpěvačka za něj získala i nominaci na švédské Grammy v kategorii album roku a nebo Nordic Music Prize pro nejlepší skandinávské album.

Koncertu v Aeru bude předcházet workshop se zpěvačkou a následovat po něm bude projekce krátkých skandinávských filmů, které zapůjčil Festival krátkých filmů Praha.

Na konci ledna na sebe Anna von Hausswolff ovšem neupozornila pouze svými písněmi. Velký rozruch hlavně ve švédských médiích způsobila, když se na fotografii velkého švédského deníku objevila v tričku s nápisem a odkazem k black metalové kapele Burzum, jejíž jediný člen je znám svými projevy sympatií vůči nacismu a násilnými trestnými činy. Von Hausswolff tak možná chtěla rozpoutat debatu nad tím, zda má být umělecké dílo posuzováno podle života umělce samotného. Na sociálních sítích prý ale mnoho ohlasů nesklidila.

Anna von Hausswolff bude ovšem teprve první v řadě žen – zpěvaček, které mají v rámci série Femme fatale okouzlovat zdejší publikum. Vstupenka na koncert stojí 300 korun.


18:30 Music Class – workshop/seminář

20:00 koncert Anna von Hausswolff

22:00 krátké filmy „Mental Nord“

Podrobnosti najdete TADY.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>