Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Tanec

Ponec

www
E-mail
Městská část
Praha 3
Adresa
Husitská 24a/899, Praha 3 - 130 00
Fax
222 721 531
Telefon
222 721 531
Doprava
Bus č. 133, 207 - zastávka U Památníku Tramvaj č. 5, 9, 26 - zastávka Husinecká
Otevírací doba
Divadlo se otevírá 1 hodinu před začátkem představení. V té době si můžete prohlédnout aktuální výstavu ve foyeru a navštívit divadelní klub nabízející občerstvení včetně studené kuchyně. Po skončení představení klub nezavírá! POKLADNA DIVADLA PONEC (ZÁŘÍ - ČERVEN) Po - Pá 17:00 - 20:00 a jednu hodinu před začátkem představení REZERVACE A INFORMACE Po - Pá 09:00 - 17:00 na tel. 224 817 886 Po - Pá 17:00 - 20:00 na tel. 222 721 531 Předprodej na následující měsíc vždy 15. v měsíci (17:00 - 20:00)

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Scéna pro současný tanec a pohybové divadlo.

Divadlo Ponec provozuje občanské sdružení Tanec Praha za finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 3.

Za železničním viaduktem, v místech, kde lze očekávat téměř cokoli, se nachází taneční divadlo Ponec. Málokdo tuší, že budova divadla úplně původně sloužila výrobě šroubů, matek, okapů a mosazných kolen ke kamnům, neboť ji vystavěl továrník jménem Stabenow Rudolf. Svůj věhlas získal Ponec až díky Františku Poncovi, který zde provozoval Royal Bioskop (rozumějte kino), a jak z uvedeného vyplývá, dal objektu jméno. Na slavnou historii biografu navazuje občanské sdružení Tanec Praha, které objekt po dlouhých letech chátrání zrekonstruovalo a provozuje zde scénu pro moderní tanec a pohybové divadlo. A to již třetím rokem. V Ponci najdete umělce létající, padající, visící, umělkyně na hlavách, na zádech, na rukách, na špičkách, to všechno v piškotech i naboso a hlavně v neustálém pohybu, který často připomíná tanec.

Ponec je koncipován jako stagiona s vlastnostmi tanečního sálu, a poskytuje tudíž zázemí pro tvorbu nových inscenací a čas i prostor k přípravě jednotlivých vystoupení. Jeho program počítá se vzdělávacími projekty, workshopy, je i místem odborných seminářů, konferencí a diskusí. Tedy zázemím umělců i odborníků a zřetelnou diváckou adresou zároveň.

Otevřením divadla Ponec začal fungovat na naší divadelní mapě obsahově zcela nový druh prostoru. Jeho dramaturgie i provoz soustavně věnuje pozornost soudobému tanci a tanečnímu divadlu a podporuje všechny inspirativní přesahy k jiným žánrům, alternativám a scénickým technologiím, jež současné umění generuje.

Divadlo je bezbariérové. Doporučujeme kontaktovat nás na výše uvedených telefonních číslech, abychom zajistili ve smluvenou dobu asistenční personál, který Vám přístup do divadla ještě usnadní.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>