Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Opera & balet

Divadlo Kolowrat

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Ovocný trh 579/6, Praha 1 - 110 00
Fax
224 931 544
Telefon
224 901 448
Typ divadla
činohra, opera, balet
Provozní doba pokladen
Pokladny ND (v provozní budově ND) a StD (v Kolowratském paláci na Ovocném trhu) jsou propojeny počítačovou sítí, lze je tedy využít k nákupu vstupenek na jakékoliv představení. V pokladnách lze platit platebními kartami.
Předprodej vstupenek probíhá na 5 měsíců dopředu.

Denní pokladny : Po-Ne 10-18 hod
Večerní pokladny: Večerní pokladny v divadlech jsou otevřeny 45 minut před začátkem představení.

Pokladna ND a StD: 224 901 448
Informace: 224 901 448
Informace o předplatném: 224 901 487
Doprava
Metro A, B - stanice Můstek 
Tram č. 3, 9, 14, 24 – zastávka Václavské náměstí
Vstupné
Divadlo Kolowrat
odpolední
OPERA + BALET 400 Kč
ČINOHRA 300 Kč
Slevy
ND nabízí zajištění stálých míst na konkrétní představení formou předplatného na celou divadelní sezónu. Mezi nezanedbatelné výhody patří nejen zajištění sedadel, ale především velké slevy.
Další z možností jsou odpolední představení, která se prodávají za nižší ceny, či mimořádné vyhlášení slev na některá představení v průběhu sezony.
ND nabízí 50% slevu pro držitele ZTP, ZTP/P a příslušníky 3.odboje + studentské karty ISIC, ITIC, EURO 26 (pouze na I. a II. galerii).
20% půl hodiny před zahájením představení všem studentům na základě předložení dokladu o studiu.
100% pro studenty středních i vysokých škol uměleckého směru půl hodiny před zahájením představení na základě předložení dokladu o studiu.

Platební karty
American Express, Euro Card, JCB, Maestro, Master Card, Visa, Visa Electron

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Dnešní podobu Národního divadla tvoří tři umělecké soubory - opera, balet a činohra - které střídavě vystupují v historické budově Národního divadla, ve Stavovském divadle a v Divadle Kolowrat. Všechny tři umělecké soubory vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu, ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu.Historie Divadla Kolowrat

Zároveň s rekonstrukcí budovy Stavovského divadla probíhala i obnova přilehlého raně barokního Kolowratského paláce, který už dlouho slouží divadlu jako jeho provozní budova. Jeho krásné průčelí, o němž se v průvodci Prahou z roku 1835 praví, že "zaujímá wážným pohledem", bylo vytvořeno roku 1697 podle návrhu Giovanniho Domenica Orsiho. Za ním se skrývá ve své architektonické podstatě intaktně zachovaná původní dvoutraktová monumentální palácová dispozice, kterou rekonstrukce obnovila odstraněním pozdějších znehodnocujících stavebních úprav. Nyní sídlí v budově mimo jiné správa a dramaturgie činohry a jsou tam také její zkušebny.

Rozlehlá půda s krásným převážně dobře zachovaným původním krovem umožnila po citlivé rehabilitaci vznik inspirativního prostoru využitelného nejen jako zkušebna činohry, ale také jako "Divadlo Kolowrat" pro realizaci komorních her založených především na soustředěné herecké práci. Divadlo Kolowrat zahájilo svou činnost dne 2.12.1991 premiérou hry Felixe Mitterera Návštěvní doba.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>