Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Loutková divadla

Kováček Praha

www
E-mail
Městská část
Praha 5
Adresa
ul. nám. 14. října 82/16, Praha 5 - 150 00
Telefon
602 666 892

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

V roce 1955 přišlo pár nadšenců s tím, že by mohli za podpory ředitele vybudovat v Národním domě na Smíchově loutkové divadlo.

O dva roky později, 23. března 1957, se již hrála první premiéra pohádky „Princezna Solimánská.“ Tím začala pro loutkové divadlo Kováček úspěšná čtyřicetiletá cesta. Za tu dobu divadlo připravilo 65 premiér, odehrálo 2 000 představení pro 70 000 diváků.

Jako v každém souboru byly chvíle radostné i špatné. Mezi objektivní úspěchy patří nejrůznější ceny na loutkářských festivalech a přehlídkách. Dvakrát jsme hráli na národní přehlídce amatérských loutkářů v Chrudimi. V roce 1972 „Zapomenutého čerta“, v roce 1993 „Tři prasátka“.

V roce 1992 jsme se museli vystěhovat díky ekonomické situaci z naší původní scény, a proto nyní nemáme stálou střechu nad hlavou. Všechna představení přizpůsobujeme zájezdové činnosti, což je rozhodně ke škodě mnoha našich inscenací. Hrajeme s loutkami spodovými i marionetami.

V repertoáru divadla jsou zahrnuty pohádky např.: „Tři prasátka, Budulínek Třetí, Zvědavé slůně, Sůl nad zlato, Perníková chaloupka, Není basa, jako basa,“ a jiné...
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>