Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Loutková divadla

Anpu

www
E-mail
Městská část
Praha 6
Adresa
bez stále scény
Telefon
603 946 501

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

V roce 1999 se podílela Bela Schenková s divadlem Bratří Formanů na přípravě divadelního festivalu v Třešti. Pro tento festival nastudovala představení na motivy básně K. J. Erbena „SVATEBNÍ KOŠILE“. A tam také vznikl název pro její divadlo. ANPU. Co to znamená? ANPU je v jednom z indických nářečí - DIVOKÁ KOČKA.
Pro divadlo je to název zvláštní. Ale proč ne? Říká Bela Schenková. Divadlo ANPU je experimentální, výtvarné i loutkové divadlo, kde herci, loutky, hudba, dekorace, pohyb vyvolávají pocity, které žijí dohromady a vytvářejí jakýsi celek.
V hlavní roli hrají všichni a všechno: herci, masky, loutky, stíny ... Výsledná podoba všech představení by měla vycházet z kontrastu mezi humorem a poezií, dramatickým napětím a sugestivní obrazově - zvukovou atmosférou a navíc dát prostor osobitému, otevřenému přístupu herců k divákům.
Pro každé představení si Bela Schenková vybírá nové herce a spolupracovníky. Není to pak jenom divadlo, ale i dobrodružství.

Divadlo ANPU má od srpna 2005 své mobilní divadelní „ŠAPITÓ“. Je to stan, navazující na dávnou tradici kočovných divadelních společností, který putuje českými městy a vesnicemi. Je nejen divadlem, ale i kinem, koncertním sálem, dílnou či hospodou.
Stan má v průměru 20 m a pojme 150 až 170 diváků.
Na přání je možné zajistit cateringové služby nebo stan zapůjčit.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>