Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Kalich

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Jungmannova 9, Praha 1 - 110 000
Fax
221 610 177
Telefon
296 245 311
Doprava

Tram č. 3, 9, 14, 24 - zastávka Vodičkova nebo Lazarská
Metro B - stanice Národní třída

Otevírací doba

Začátky představení v 19:00 hod (2x So v měsíci od 14:00hod)
Pokladna
Po - Ne 10:00 - 12:30 13:00 - 20:00
Ve dnech, kdy se nekoná večerní představení, otevřeno pouze do 18:00.

Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Počátkem roku 1999 zahájila společnost Hamlet production a.s. rekonstrukci prostor bývalého přednáškového sálu v pražské Jungmannově ulici a téhož roku v září bylo zkolaudováno Divadlo Kalich. Autoři přestavby zachovali v celkovém řešení interiéru původní funkcionalistický architektonický styl působící střízlivým, avšak slavnostním dojmem. Vznikla tak nová divadelní scéna, nový prostor žádající si nové projekty.Divadlo bylo pro veřejnost slavnostně otevřeno 1.11.1999 premiérou původního českého muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, který během tří let svého divadelního života odehrál úctyhodných 650 repríz a shlédlo jej 300.000 diváků. V tomto mimořádném projektu měli diváci možnost vidět na prknech Divadla Kalich osobnosti jako například autora tohoto muzikálu Janka Ledeckého, dále pak Josefa Vojtka, Sabinu Laurinovou, Petru Janů, Sisu Sklovskou, Zdenu Studénkovou, Josefa Laufera, bratry Tesaříky, Pavla Zedníčka, Bohouše Josefa, Ondřeje Hejmu, Andreje Hryce, Petra Koláře a celou řadu dalších hvězd. Dramaturgie se ujal Jan Kačer, režie Zdeněk Troška, scény Šimon Caban, kostýmy navrhnul Josef Jelínek. Reklamní kampaně provázející tento muzikál a na jeho cestě k úspěchu dosáhly během zmíněných 3 let objemu 27 miliónu korun a pomohli tak Divadlu Kalich zapsat se velmi silně do diváckého povědomí.

V průběhu prvního muzikálového projektu Divadlo začalo pociťovat potřebu rozšíření žánrového záběru a pod jeho křídla přešlo první činoherní představení Donalda Churchilla Natěrač, v obsazení s Pavlem Zedníčkem, Janou Paulovou a Simonou Stašovou (v alternaci se Zuzanou Mixovou). Toto nestárnoucí představení dodnes baví publikum nejen v Divadle Kalich, ale spolu s ostatními současnými činohrami hostuje v divadlech po celé republice.

Krysař. Tento prověřený dirty muzikál Daniela Landy se v březnu 2002 vrátil v obnovené premiéře právě do Divadla Kalich a to na pouhých 100 exkluzivních představení. Řadu uměleckých osobností z předcházejícího muzikálového projektu Hamlet doplnila další zvučná jména jako například David Matásek, Filip Blažek, Linda Finková, Mojmír Maděrič a Ivan Vodochodský. Představení nebylo nové jen prosterem, ve kterém se uvádělo, ale také neotřelou choreografiií holandského tanečníka a choreografa Dirka Smithse a zcela novou písní Stínů. Magická energie a údernost Krysařova příběhu Divadlu Kalich vtiskla nový náboj a chuť tvořit nová představení, která i přez jasné zaměření na zábavu mají svou osobitost a myšlenku.

Komedie Murraye Schissgalla Jako jedna rodina rozšířila repertoár divadla v listopadu 2002 a Pavla Zedníčka a Janu Paulovou v ní doplňují Svatopluk Skopal a Miroslav Vladyka. Jemná režijní taktovka Milana Lasici dala vzniknout citlivému a publikem ceněnému přestavení, v kterém hlavní hrdina řeší otázky (ne)možnosti soužití mezi muži a ženami.

Další původní český muzikál z dílny Janka Ledeckého Galileo měl svou premiéru v Divadle Kalich 15.2.2002. Tento projekt hodnotný nejen svým příběhem, ale i zpracováním shlédlo dosud více než 120.000 diváků. K oblibě tohoto muzikálu přispívá nejen vtipné autorovo pojetí tématu, ale i velmi působivá a jedinečná scéna a režie Šimona Cabana, kostýmy Simony Rybákové a především skutečně hvězdné obsazení. V muzikálu GALILEO účinkují: PETR MUK, JANEK LEDECKÝ, FILIP BLAŽEK, IVANA CHÝLKOVÁ, SABINA LAURINOVÁ, KATEŘINA BROŽOVÁ, DASHA, PETRA JANŮ, JOSEF VOJTEK, BOHOUŠ JOSEF, PETR KOLÁŘ, PAVEL ZEDNÍČEK, RICHARD TESAŘÍK, L.W. FRENK, MOJMÍR MADĚRIČ, IVAN VODOCHODSKÝ, DUŠAN KOLLÁR a řada dalších.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>