Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Nablízko o.s.

www
E-mail
Městská část
Praha 7
Adresa
Zajícova 9, Praha 7 - 170 00. Divadlo bez stále scény
Telefon
777 929 093
Vstupné

Rezervace a předprodej vstupenek. Předprodej a rezervace vstupenek v místě konání… nebo využijte náš předprodej v Café Ebel v Kaprově ulici 11, Praha 1 denně 8.00—20.00 hod…nebo e-mailem: rezervace@nablizko.cz nebo telefonicky: +420 777 929 099 Cena vstupenek se pohybuje v rozmezí 80—160,- Kč. Studentům poskytujeme slevy.
Při rezervaci vstupenek Vás budeme o ceně také informovat.

Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

1999

V roce 1999 založili Divadlo Nablízko studenti 3. ročníku DAMU. Své působení na pražské profesionální scéně zahájilo v prostorách A studia Rubín na Malé Straně, kde s úspěchem uvedlo premiéru Saroyanova Tracyho tygra v režii kmenové režisérky a umělecké šéfky souboru Apoleny Vynohradnykové. Po další čtyři divadelní sezóny DN nastudovalo více než 20 titulů.

Dramaturgie témat vycházela především z individuální potřeby jednotlivých členů souboru a pracovala s prvky autorského divadla. Zaměřovala se kromě klasických titulů na dramatizace české i světové literatury a vzniklo i několik autorských textů. Divadlo bylo vedeno v kolektivním duchu a díky jeho atmosféře a otevřenému přístupu k publiku si brzy získalo své diváky i přízeň odborné veřejnosti.

Soubor složený z Evy Leinweberové, Eduarda Jenického, Alžběty Šmídové, Václava Rašilova, Martina Dusbaby, Václava Krátkého a Hynka Dřízhala (také kmenový výtvarník divadla) se později rozrostl o další členy: Zuzanu Dřízhalovou, Lubora Šplíchala, Patrika Vojtíška, Jiřího Zemana a Perlu Kotmelovou. Dramaturgem divadla byl David Pečírka a kromě A. Vynohradnykové se režijně podíleli také E. Leinweberová, H. Dřízhal a L. Šplíchal. Jako hostující režiséři s DN v tomto období spolupracovali např. Jan Jirků, David Jařab, Arnošt Goldflam, Ondřej Zajíc, Martin Tichý a další.

2003

Na jaře 2003 muselo DN Rubín proti své vůli opustit a léto strávilo hraním v divadelním stanu a hledáním nového prostoru. V té době ze souboru odešli H. Dřízhal a D. Pečírka a vyměnila se kompletně produkce - Libora Grosse, Lenku Tesařovou a Annu Kašparovou vystřídala Adriana Světlíková, Markéta Krausová a Lukáš Průdek.

Čtvrtou sezónu však již DN zahájilo na nové domovské scéně Malého Nosticova divadla na Kampě premiérou Tracyho tygra tlumočeného do znakového jazyka. Investovalo do vybavení sálu, který nevyhovoval divadelním nárokům, a znovu si začalo budovat stálou diváckou základnu, kterou přestěhováním ztratilo i s několika inscenacemi. Repertoár se postupně rozrostl o nové tituly, převážně v režii A. Vynohradnykové.

Spolupráce s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka obohatila o nový rozměr a název „Nablízko“, poukazující na bezbariérovost, se ještě prohloubil. Divadlo začalo důsledněji provozovat zájezdovou činnost a následně svá představení vyvezlo prakticky do celé České republiky. Zúčastnilo se mnoha zájezdů u nás i v zahraničí. Permanentní finanční tlak a sedmileté opotřebování na poli profesním i lidském však způsobily fakt, že vyprchala vůle většiny jeho členů nadále v něm společně setrvávat.

2006

A. Vynohradnyková započala novou etapu Divadla Nablízko změnou umělecké koncepce a zjednodušením názvu pouze na NABLÍZKO. Místo divadla repertoárového typu bude v nové sezóně spravovat svůj prostor jako nezávislou platformu pro současné umění a pracovat na formaci nové divadelní skupiny, která půjde v linii čistě autorských projektů činoherního experimentálního typu. Výtvarníkem divadla se stal Pavel Kodeda a k Adrianě Světlíkové přišly do produkce Blanka Smržová a Zdeněk Beránek.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>