Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Extrém

www
E-mail
Městská část
Praha 4
Adresa
Novodvorská 151, Praha 4 - 142 00
Telefon
241 253 589
Doprava
Metro "C" Kačerov: BUS - 106, 170, 196, 203 Metro "B" Smíchovské nádraží: BUS - 196, 198, 199 stanice "Sídliště Novodvorská".
Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

V roce 1999 začal EXTRÉM zkoušet první inscenaci. Hru napsal Martin Janouš původně pro nějaké starší herečky v důchodovém věku, aby si zahrály... Chtěl oslovit profesorky hlasové výchovy a s nimi tuto černou satirickou komedii uvést v některém pražském divadle. Později z této myšlenky a s výhledem větší perspektivy oslovil naopak studentky herectví a Jiřího Ployhara, který již měl v té době vystudovanou konzervatoř. Tak vzniklo Divadlo Extrém. Soubor začal zkoušet v KC Novodvorská. Probíhala rekonstrukce a zkoušelo se za zvuků sbíječek a na zaprášeném jevišti. Díky těmto podmínkám dostalo divadlo název - "Extrém" a dodnes má v KCN stálou scénu.

Od začátku bylo zřejmé, že půjde o "extrém", obsazení se několikrát měnilo. Mladé herečky se při zkoušení psychicky hroutily a skládaly Janoušovi "drsné role starých dam" k nohám, před premiérou představitelka Milady - Karolina Kaiserová, vážně onemocněla... Premiéra byla nakonec na podzim r. 1999 v Řetízku na DAMU a slavnostní premiéra v dubnu 2000 v Branickém divadle. Během rekonstrukce KCN (2000/2001) se hrálo v Damúze v Řetězové ulici a v Akcentu na Smíchově. "Prázdninovými iluzemi", slavnostním představením, zahájil Extrém 5. března 2001 ve zrekonstruovaném KCN divadelní život v této části Prahy. Následovali další inscenace a kom- ponované pořady, jako např. nezapomenutý vánoční večer s Muzikou Špalíček, která se vlastně setkala s Extrémem až na jevišti, kde byla naprosto konsternována scénkou Jaroslava Hanuše a Karoliny Kaiserové - "Zabíjení vánočního kapra".

Divadlem Extrém prošla řada mladých herců. Někteří zůstali, jiní hrají v pražských divadlech. Inscenace jsou vlastně každá samostatným projektem na kterém se setkává skupina vybraných herců.

V Extrému např. hráli : Ester Gerová, Michal Novotný (dnes div. Na Vinohradech), Jitka Schneiderová (Studio-Y), Renata Rychlá (Studio-Y), Kryštof Hádek (dnes Rokoko), Karolina Kaiserová a Jaroslav Hanuš.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>