Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Divadlo bez opony

www
E-mail
Městská část
Praha 5
Adresa
Svornosti 1, Praha 5 - 150 00
Telefon
257 318 070
Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Divadlo bez opony je soubor, který není většině pořadatelů třeba zvlášť představovat. Za nyní již 30! Let své činnosti se Divadlu bez opony podařilo vstoupit do kontextu české divadelní tvorby pro děti a mládež, získat řadu ocenění i na mezinárodních festivalech a zájezdech. Tyto úspěchy a popularitu získalo DBO při absenci stálé scény a jakékoliv státní či jiné dotace.
I v současné složité ekonomické situaci je možno získat představení DBO za přijatelných finančních podmínek, neboť řadu inscenací soubor nově nastudoval v menším obsazení.

Repertoár DBO vychází dramaturgicky z osvědčených témat, která prověřil čas a také z nových, resp. inovovaných titulů pro všechny věkové stupně. Inscenačně pak zahrnuje nabídka představení poměrně široké rozpětí tohoto malého divadla smíšených forem, které funkčně využívá nejrůznějších jevištních žánrů. Kombinuje různé inscenační principy od činoherního projevu (příp. stylizovaného v maskách) , různých typů loutek při společném ztvárnění role herci v tzv.odkryté interpretaci až po herectví revuálního pódiového charakteru, spojeného se spoluprací s dětmi, vybranými na místě z obecenstva.

V MŠ i ZŠ jsou inscenace vítanou součástí literární a slovesné výchovy. Jednotlivé hry DBO se tedy obsahově i formálně od sebe výrazně liší a společnými jmenovateli jsou hlavně písničky a rytmická scénická hudba a pochopitelně stálý kontakt s dětmi. Navíc hry tohoto divadla nevyžadují žádné složité technické podmínky a je možné je uvádět i přímo ve školách nebo na jevištích v přírodě.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>