Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Viola

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Národní třída 7, Praha 1 - 110 00
Fax
224 220 844
Telefon
224 220 844
Provozní doba pokladen
Na všechna představení si můžete zakoupit ve Viole. Pokladna Violy bude otevřena v hrací dny od 16:00 do 20:15 hod.
Doprava
Tram č. 6, 9, 18, 21, 22, 23 - zastávka Národní třída Metro B - stanice Národní třída
Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

První představení Poetické vinárny Viola se konalo 22. července 1963. Jmenovalo se Komu patří jazz, za doprovodu jazzové hudby zazněly verše Ginsberga, Ferlinghettiho, Vozněsenského a dalších.

Postupně se ve Viole začali zabydlovat přední umělci slova i soudobé české hudby. Renomovaní členové Národního divadla v Praze zde recitovali verše nebo přednášeli krásnou prózu — jmenujme alespoň Z. Štěpánka, E. Kohouta, K. Högra, B. Záhorského, R. Hrušínského, R. Lukavského, D. Medřickou, V. Fabiánovou a jiné.

Po skončení literárních večerů se ve Viole shromažďovali herci, hudebníci, výtvarní umělci a jejich přátelé. Poslouchali jazzové skupiny L. Hulana nebo K. Velebného, jejich setkání byla spontánní a pravidelná, v šedesátých letech všichni chodili do Violy, protože věděli, že se zde potkají.

V průběhu let prokázala Poetická vinárna Viola svou životaschopnost a opodstatnění své existence. V posledním desetiletí se stále více zaměřuje na uvádění dramatických útvarů, od divadelních koláží rozmanitých textů — Růži si k vínu položme... (verše o víně v podání M. Moravce, B. Rösnera a E. Viklického v režii T. Vondrovice), až k světovým bestselerům dramatické tvorby — Mistrovská lekce T. McNallyho — divadelní hra na motivy ze života M. Callasové v podání E. Balzerové a dalších nebo z poslední doby The Gin Game autora D. L. Coburna s Blankou Bohdanovou a Josefem Somrem.

Počátkem osmdesátých let začala Viola uvádět hraná představení pro děti. Od října do května pravidelně každou sobotu odpoledne přicházejí rodiče s menšími i většími dětmi společně na klasické i moderní pohádky nebo příběhy určené dětem. Divadlo Viola si stále udržuje programy na vysoké umělecké úrovni. Stále zde účinkují přední divadelní i hudební umělci, stále je vyhledávaným místem pro náročné a poučené publikum, o čemž svědčí vysoká návštěvnost, která v průměru neklesá pod 90 %.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>