Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Divadla

Na prádle

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Besední 3, Praha 1 - 118 00
Telefon
257 320 421, 257 314 776
Provozní doba pokladen
Pokladna je otevřena 1 hodinu před každým představením. E-mail: pokladna@napradle.cz
Doprava
Tram č. 6, 9, 12, 22, 23 - zastávka Újezd
Otevírací doba
Galerie: Po - Ne 14:00 Kavárna: Po - Ne 14:00 - 24:00
Najít poblíž Kina | Kluby | Restaurace | Bary | Vinárny | Galerie

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Vyhledání alternativy

Kam si ještě zajít. Výběr dalších míst

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

V Praze stále ještě neexistuje stálý činoherní soubor, který by měl možnost dlouhodobě prověřovat moderní divadelní jazyk na jiné než kukátkové scéně (nepočítaje studiové scény působící ve skromných „sklepních“ prostorech). Budeme rádi, když inspirativní variabilní prostor se svými možnostmi povede k nabourávání vžitých stereotypních postupů a zvyklostí daných kukátkovým jevištěm.

Vedle vlastní tvorby „domácího“ činoherního souboru Divadla u Anděla by mělo být DIVADLO NA PRÁDLE otevřeným prostorem pro ostatní pražské profesionální i amatérské divadelní skupiny, které nemají vlastní stálou scénu a jen těžko dnes nacházejí prostor pro své umělecké aktivity. Variabilnost prostoru a pestrost inscenací nejrůznějších divadelních souborů a stylů, by měly pomáhat na cestě za syntetickým moderním jazykem, který bude využívat činoherních , tanečních, výtvarných a hudebních postupů. Tím je dána i snaha DIVADLA NA PRÁDLE o divadlo širokého repertoárového záběru, které uvádí jak velké tituly světové dramatické tvorby, tak hry zatím dobou neověřené, autorů začínajících, premiérové novinky.

Své trvalé místo na měsíčním repertoáru divadla tak mají například inscenace Našeho Dobrovolného Divadelního Družstva, Divadla Na Voru, Klubu Vybrané Kultury, Divadla Minaret a dalších. Přestože bohatost a různorodost divadelního života v prostoru je do značné míry limitována především finanční dotací jednotlivých institucí, věříme, že se v brzké době zařadí DIVADLO NA PRÁDLE mezi pražská kulturní centra.

Produkce DIVADLA NA PRÁDLE počítá s inscenacemi profesionálních i amatérských divadel, inscenacemi pro děti, komorními koncerty klasické i populární hudby, filmovými projekcemi, výstavami a literární kavárnou.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>