Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Na Fidlovačce

www
E-mail
Městská část
Praha 4
Adresa
Křesomyslova 625, Praha 4 - 140 00
Fax
241 401 142
Telefon
241 401 142
Provozní doba pokladen
Po – Pá 10:00 – 19:30 So 14:00 – 19:30 Tel: 241 404 040
Doprava
Tram č. 7, 18, 24 – zastávka Divadlo Na Fidlovačce Metro C - stanice Vyšehrad

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Divadlo Na Fidlovačce se znovu otevřelo pro veřejnost 28. října 1998 – tedy po dvacetileté odmlce. Před slavnostním představením Tylovy a Škroupovy „Fidlovačky“ požádal Tomáš Töpfer o symbolické přestřižení pásky muže, který divadlu věnoval svůj celoměsíční invalidní důchod. Výjimečnost tohoto počinu byla v tom, že pan Bursík neuvidí na nuselské scéně jediné představení, protože je nevidomý…

Fidlovačka je divadlo bez státních dotací. Nemá stálý soubor herců – ti jsou angažováni vždy jen na konkrétní inscenaci. Přesto se v průběhu uplynulých sezon vytvořilo jakési „pevné jádro“, s kterým se v repertoáru už permanentně počítá. Divadlo Na Fidlovačce má samozřejmě svého stálého ředitele (Tomáš Töpfer, který působí i jako herec a režisér) a od ledna 2003 i uměleckého šéfa (režisér Juraj Deák). V čele Nadace Fidlovačka stojí herečka Eliška Balzerová.

Hlediště s kapacitou 521 míst má neopakovatelnou atmosféru, protože si i po rekonstrukci uchovalo ráz staropražské divadelní arény, která byla původně celá ze dřeva. Nyní jsou z přírodního dřeva především lavice s opěradly, které svým stupňovitým rozmístěním připomínají amfiteátr. Výhodou takto řešeného hlediště je nejen dobrá slyšitelnost ze všech míst, ale také optimální komunikace s hledištěm.

A právě o to jde znovuzrozené Fidlovačce především: Mít co nejužší kontakt s publikem a vést s ním živý dialog!
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>