Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Divadlo v Dlouhé

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Dlouhá 39, Praha 1 - 110 00
Fax
224 826 797
Telefon
221 778 611
Provozní doba pokladen

Pokladna v pasáži Divadla v Dlouhé (tel. 221 778 629, 224 826 795) je otevřena: Po - Pá 12-19, pokud se hraje dopoledne, je otevřeno od 9 h. do začátku představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek, je otevřeno 2 hodiny před představením.
.

Doprava

Tram č. 5, 8, 14 - zastávka Dlouhá třída 
Metro B - stanice Náměstí Republiky

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Budova, ve které dnes sídlí Divadlo v Dlouhé, byla postavena, stejně jako celá krásná pasáž, ve stylu art-deco. Otevřena byla pod názvem Velká opereta 4. prosince 1929. Praha tak konečně získala specializované divadlo, zaměřené na tehdy velmi oblíbený operetní žánr. První premiérou byla americká opereta S. Romberga Píseň pouště, kterou dirigoval sám velký Oskar Nedbal. 

Po válce se sem opereta vrátila už jen na velmi krátkou dobu, zato dětské divadlo se stalo na dlouhých skoro 50 let osudem této scény. Od konce 40. let zde začalo hrát Městské divadlo pro mládež, které vzniklo sloučením Divadla mladých pionýrů a Pražského divadla pro mládež. Od roku 1953 do roku 1991 zde bylo Divadlo Jiřího Wolkera, které hrálo téměř výhradně pro děti a mládež. V roce 1991 bylo přejmenováno na Divadlo na Starém Městě. V roce 1995 vyhlásil magistrát na divadlo konkurs, který se svým projektem vyhrála skupina, složená ze dvou režisérů - Hany Burešové a Jana Borny, dramaturga Štěpána Otčenáška a budoucí ředitelky Daniely Šálkové. Koncepce, se kterou se do konkurzu přihlásili, nabízela divadlo otevřené nejrůznějším žánrům a typům divadla a zároveň divadlo pro všechny věkové skupiny diváků. 

Prodej a objednávky vstupenek: Vstupenky na všechna představení lze zakoupit prostřednictvím našich internetových stránek v rubrice program, kde si můžete rezervovat vstupenky na jednotlivá představení, a také v předprodejích vstupenek v síti Ticketpro, Ticketportal, Ticket Art i v dalších předprodejích. Podrobnosti Vám ochotně sdělí paní pokladní, pokud máte zájem o dopolední představení pro školy či zadané představení pro firmy a organizace, obraťte se na obchodní oddělení (tel. 224 826 777, tel./fax: 224 826 801, e-mail: obchodni@divadlovdlouhe.cz ). 

Obchůdek: V pokladně najdete také obchůdek, v němž si můžete koupit CD, publikace a trička Divadla v Dlouhé, knihy Terryho Pratchetta a dalších autorů, které uvádíme (Agatha Christie a F. M. Dostojevskij), Divadelní noviny a Revolver revue i její Kritickou přílohu.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>