Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Ungelt

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Malá Štupartská 1, Praha 1 - 110 00
Fax
224 828 081
Telefon
224 828 082
Provozní doba pokladen
Pokladna (224 828 082), vstupenky@divadloungelt.cz Po - Pá 14:00 - 20:00 Pokud se hraje v sobotu či ve svátek, pak je pokladna otevřena vždy 2 hodiny před začátkem představení.
Doprava
Divadlo Ungelt: Metro B - stancie Náměstí Republiky Metro A, B - stancie Můstek Letní scéna: Metrem A na stanici Malostranská odtud tram č. 22 nebo 23 tři stanice, vystoupit na zastávce Brusnice (z Malostranské cca 6 minut) dále pěšky cca 5 minut

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Pražské divadlo Ungelt je umělecky i společensky prestižní scénou pro necelou stovku diváků. Zaměřuje se na komorní hry pro dvě či tři postavy, nabízející výjimečné příležitosti výjimečným hercům. Za devět let své existence si divadlo vydobylo nezaměnitelné místo na mapě divadelní Prahy a sehnat do něj vstupenku považují mnozí za štěstí...

Toto, rovněž z architektonického hlediska unikátní divadlo, je součástí stejnojmenného areálu v srdci Prahy. Ungelt - původně areál odpočinku pro kupce... románské domy. Románské základy domu, v jehož sklepení se divadlo nachází, pocházejí z 11. století a jsou k vidění v klubu divadla. Celý dům, včetně prostor, které byly zrekonstruovány na divadlo, tu stojí od 14. století. Soukromé divadlo Ungelt bylo slavnostně otevřeno 2. října 1995 panem Milošem Kopeckým, který divadlu daroval také své oblíbené otáčivé křeslo. Nachází se v klubu divadla v unikátním společenství dalších křesel a židlí - darů od sponzorů a známých osobností českého veřejného života, příznivců divadla, kteří divadlo také pravidelně navštěvují.

Letní scéna Divadla Ungelt
Letní scéna Divadla Ungelt se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě (na křižovatce s ulicí Kapucínskou). Byla slavnostně otevřena 19. června 2005 paní Lívií Klausovou - letos se tak na Letní scéně bude hrát již potřetí. Ve srovnání s ostatními divadelními událostmi letní Prahy si Letní scéna se svou kapacitou 209 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro Divadlo Ungelt. Její cíl je jednoduchý: nabídnout výjimečná divadelní představení a nezapomenutelné hudební zážitky přímo pod širým nebem. V roce 2007 se bude na Letní scéně hrát od 18/6 do 19/8.
Více na www.letniscena.cz, vstupenky@letniscena.cz

Object features

Otevírací doba
Divadelní klub je od 19 hodin rezervován pro diváky večerního představení. Začátky představení v 19.55 (není-li uvedeno jinak) po začátku představení není umožněn přístup do hlediště!
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>