Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Divadlo Komedie

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Jungmannova 1, Praha 1 - 110 00
Fax
224 238 271
Telefon
224 222 484-5
Doprava
Tram č. 3, 9, 14, 24 zast. Vodičkova nebo Lazarská; Metro trasa A, B - stanice Můstek, výstup směr Václavské náměstí Metro trasa B - stanice Národní třída nebo Karlovo náměstí

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Divadlo Komedie provozuje od roku 2002 Pražské komorní divadlo (PKD). Tento subjekt vznikl roku 1998 a řadou svých inscenací v minulých letech prokázal vysokou uměleckou i profesionální úroveň.

Z pražského divadla Komedie se PKD podařilo vytvořit během tří sezon jednou z nejprogresivnějších profesionálních scén České republiky. Soustředí se především na současnou českou, rakouskou a německou dramatiku, na předobrazy či východiska této tvorby – tedy především na meziválečnou modernu – a na práce překračující rámec klasického činoherního divadla.

Na jevišti divadla Komedie se můžete setkat s renomovanými herci všech generací, s divadelními texty uvedenými téměř výhradně v české či světové premiéře a s projekty, které pracují s prvky moderního pohybového divadla nebo reflektují výrazné tendence aktuálního hudebního či výtvarného dění. Uváděné hry patří ve většině evropských zemí již k současnému klasickému repertoáru. Divadlo Komedie tak doplňuje spektrum pražských a českých divadel o soustavnou prezentaci děl největších poválečných středoevropských dramatiků jako např. Thomase Bernharda, Wernera Schwaba, George Taboriho či Elfriede Jelinekové (držitelky Nobelovy ceny za literaturu). Vedle této hlavní dramaturgické linie, která vytváří základní ideovou stavbu repertoáru, se ocitají projekty „Otevřené scény“, koprodukční projekty či představení hostů, pečlivě vybíraná dle celkové koncepce a tváře divadla. Určujícím prvkem tak oproti repertoárovému typu divadel není pouze herecký soubor, ale silná a zřetelná dramaturgie, umělecká rozmanitost a silný producentský přístup k formování programu.

PKD se pro své působení v divadle Komedie rozhodlo přijít s koncepcí otevřeného divadla, jehož organizaci a chod má na starost pouze minimální produkčně-umělecký tým. Oproti zvyklostem tak nemá PKD v zaměstnaneckém poměru herce ani část technického personálu. Přesto lze v divadle Komedie po třech letech práce hovořit o zřetelném hereckém souboru, který patří k jeho velkým devízám. Pravidelně se tak na jevišti divadla Komedie objevují herecké osobnosti, jako jsou např. Karel Roden, Daniela Kolářová, Saša Rašilov, Vanda Hybnerová, Alois Švehlík, Roman Zach, Martin Finger, Gabriela Míčová, Martin Pechlát, Ivana Uhlířová, Jiří Štrébl aj.

Svou prací zaujímá divadlo Komedie jasnou pozici mezi českými divadly a profiluje se v současné době zřetelně i ve středoevropském kontextu – účast na mezinárodních festivalech a hostování na významných zahraničních scénách jsou toho důkazem.

Object features

Otevírací doba
Kavárna: Po – Pá 09:00 – 24:00 So – Ne 12:00 – 23:00
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>