Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Divadlo ABC - Městská divadla pražská

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Vodičkova 28, Praha 1 - 110 00
Fax
224 232 275
Telefon
224 215 943
Doprava
Tram č. 3, 9, 14, 24 - zastávka Vodičkova

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Divadlo ABC je jednou ze scén Městských divadel pražských (MDP). Druhou scénou je divadlo Rokoko. Na scénách obou divadel se budete setkávat s tvorbou jednoho velkého hereckého souboru pod vedením jednotného tvůrčího týmu. Stručně vyjádřeno heslem „jedno divadlo – dvě scény“.

Těžko postihnout na prostoru nám vymezeném celou dnes už více jak sedmdesátiletou historii našeho divadla, a tak bychom rádi odkázali vaši případnou pozornost k poměrně obsáhlé publikaci, navíc bohatě vybavené historickým obrazovým materiálem, kterou pod názvem Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní... vydalo Divadlo ABC nejen u příležitosti 70. výročí otevření této divadelní scény v paláci U Nováků v pražské Vodičkově ulici, ale i k znovuotevření divadla po rozsáhlé celkové rekonstrukci v říjnu 1999.

Publikace se pokouší zmapovat jak od onoho roku 1929 procházela tímto konkrétním prostorem divadelní historie, jak sám typ sálu ovlivňoval styl a zaměření divadelní tvorby i jak divadelní dění ovlivňovaly dnes už historické společenské souvislosti. Rozhodně si tato výroční publikace nekladla za cíl stát se důsledně historiografickou, teoretickou, či snad dokonce vědeckou prací, která by postihla a zhodnotila v komplexní šíři všechna představení, jejich autory, inscenátory a účinkující umělce.

Za onu zmíněnou úctyhodnou obrazovou dokumentaci vděčíme především dobře vedenému fotoarchivu Divadla ABC a pokud se starší doby týče, tak všem, kteří byli ochotni ponořit se do svých soukromých archivů a poskytnout nám mnohdy vzácné a ojedinělé snímky k reprodukci. Čtením i jen listováním v této knížce záhy zjistíte, kolik významných osobností, slavných a známých umělců prošlo za těch sedmdesát let divadlem v dobách slavných i v těch nepříliš šťastných. Divadlem, jež na svém začátku neslo jméno Osvobozené a dnes – už více jak čtyřicet let – Divadlo ABC.

Pokud máte zájem naší publikací prolistovat, jsme nuceni Vás odkázat do knihoven, protože náklad knihy k prodeji byl již rozebrán.

Object features

Otevírací doba
Pokladna (tel: 224 215 943): Po - So 11:00 - 19:00 (pokud se hraje v neděli, je pokladna otevřena vždy hodinu před začátkem představení). Začátky představení v 19 h, není-li uvedeno jinak.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>