Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Divadla – Činoherní divadla

Divadlo Disk

www
E-mail
Městská část
Praha 1
Adresa
Karlova 26, Praha 1 - 116 65
Fax
221 111 087
Telefon
221 111 086
Provozní doba pokladen
Prodej vstupenek probíhá u obsluhy divadelní kavárny Diskafé: Po - Ne 11:00 - 18:30 Pokladna divadla ve foyer DISKu: Po - Ne 11:00 - 18:30 (tel.: 221 111 065). Předprodej začíná vždy 10. předcházejícího měsíce.
Doprava
Metro A - stanice Staroměstská Metro B - stanice Národní třída Tram č. 17, 18 - zastávka Karlovy lázně nebo Staroměstská Tram č. 6, 9, 18, 22, 23 - stanice Národní třída nebo Národní divadlo
Napsali jsme na Pragueout.cz

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Divadlo Disk je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Školní divadlo DISK zahájilo svoji činnost premiérou Mahenova Nasreddina už v září 1945. V průběhu dalších let pak vydávala tato scéna pravidelná svědectví nejen o výsledcích přípravy studentů DAMU na dráhu profesionálních umělců, ale také – a mnohdy velmi výrazně – o stavu společnosti a o vlivu režimu na nejmladší divadelní tvorbu.

V roce 1993 byli studenti nuceni opustit původní stánek v budově Unitárie a v následujícím šestiletém období poskytlo DISKu azyl Divadlo v Celetné. V situaci, kdy na této scéně působily tři soubory, byly ovšem podmínky nanejvýš skromné a nemohly vyhovovat uměleckým ani pedagogickým cílům divadelní fakulty. Zásluhou tehdejšího vedení AMU a především děkana Miloše Horanského mohli studenti v únoru 1999 předstoupit před publikum na vlastní scéně, originálně zakomponované architektem Karlem Hubáčkem do atria historických budov DAMU.

Po široké diskuzi uvnitř fakulty divadlo DISK navázalo na svou dlouholetou tradici systému klasického repertoárového divadla se dvěma soubory, které tvoří poslední ročníky katedry činoherního divadla a katedry alternativního a loutkového divadla. Dnes můžeme konstatovat, že nový DISK vyspěl v divadelní prostor, který vychází maximálně vstříc různorodým uměleckým potřebám studentů a ve své variabilitě se může měřit s předními českými scénami. I díky tomu vytvářejí absolvující ročníky DAMU také v současné době inscenace, které DISKu udržují přízeň širokého obecenstva; stejně jako se to dařilo jejich předchůdcům po celá desetiletí.

Studio Řetízek
Studio Řetízek funguje jako malá scéna DAMU, která je k dispozici všem katedrám fakulty hlavně jako zkušebna a také jako prostor, kde je možné prezentovat veřejnosti výsledky práce studentů. Můžete zde zhlédnout představení opravdu rozmanitá, od autorských performancí až po loutkové inscenace. Kapacita této příjemné komorní scény je 40 míst. Nachází se v bezprostředním sousedství DISKu a vstupuje se do ní ze společného foyeru.

Divadelní kavárna Diskafé - tel.: +420 221 111 065
e-mail: diskafe1@volny.cz - prodej vstupenek probíhá u obsluhy divadelní kavárny Diskafé denně
od 10.00 do 18.30 hodin.

Object features

Otevírací doba
Diskafé: Po - Ne 11:00 – 23:00 (během představení je kavárna uzavřena) Začátky představení jsou v 19:30 hodin, není-li uvedeno jinak.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>