Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Wacht Even! / Moment, prosím!

2010-03-22 13:16

23.3.2010 od 20h, Divadlo Ponec

Wacht even! Moment, prosím! absurdní pohybová groteska bude uvedena v rámci nového dramaturgického prvku T.VAR v divadle Ponec.

Divadlo Ponec oživuje letošní dramaturgii o projekty českých umělců, kteří dlouhodobě působí v zahraničí. Navazuje tak na lednový koncept tzv. „divokých karet“, tedy vytvoření hracího prostoru pro nedávné absolventy uměleckých škol, ale i zkušené tanečníky v nové, choreografické roli.

V rámci nového tvárného dramaturgického prvku (T.VARu) bude představen v české premiéře i nejnovější projekt českého režiséra Jana Bárty. Bárta vystudoval obor „mime“ na prestižní umělecké škole v Amsterodamu (Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten) a v současné době spolupracuje jako choreograf a režisér se svými zahraničními kolegy. Jeho pohybová groteska pro tři postavy je postavena na využití absurdního humoru. Bárta se v ní zabývá rozličnými způsoby lidského soužití a k námětu dodává dodává: “Wacht even! je mimo jiné také příběhem o naší schopnosti říkat ano či ne v ten pravý okamžik”. Jako bonus si diváci mohou vychutnat v druhé půlce večera improvizovanou zvukovou performaci českého umělce.

Režie a koncept: Jan Bárta
Tančí: Daan Simons, KImmy Lightvoet, Michele Rizzo
Světelný design, zvuk: Tomáš Morávek

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>