Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fg = G [(m₁m₂)/r²] / Tanec a fyzika

2010-01-22 11:59

Divadlo Ponec se rozhodlo začít nový rok netradičně tím, že poskytne prostor pro mladé či začínající choreografy. Tuto šanci pro nedávné absolventy uměleckých škol, ale i zkušené tanečníky v nové, choreografické roli, nazvalo “divokou kartou”.

Na konci ledna se tedy se svou novou choreografií inspirovanou fyzikálními zákony představí jako první “divoká karta” tanečnice a choreografka Bára Látalová. Choreografka si ve svém díle klade otázku po tom, zda lze tanec definovat jako jednoduchý pohyb tam a zpět v gravitačním poli.

Fyzika zůstává pro mnohé abstraktní a těžko uchopitelnou vědou a stejně tak může pro leckterého diváka být i tanec nepochopitelným a velmi abstraktním,” říká Látalová doplňuje: “se svým šestiletým synem bych ráda chodila na taneční představení. Většinou se však zapotím stejně jako samotní interpreti, jelikož se mě stále na něco ptá, tleská, směje se a to obvykle v tom nejnevhodnějším okamžiku ticha a napětí. Často jsou představení pro něj příliš dlouhá a začínají pozdě. Z těchto důvodů jsem chtěla vytvořit taneční představení, na které mohou jít jak rodiče, tak děti a vzájemně si sdělovat dojmy během celého večera, a proto také ten začátek od 18.00 hod.” Na inscenaci, kterou autorka pojmenovala Newtonovým vzorcem popisujícím gravitační zákon Fg = G [(m₁m₂)/r²], se můžete přijít podívat v úterý 26. ledna od 18.00 hod do divadla Ponec.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK v divadle Ponec, Divadle v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Cena 80,- Kč dítě; 120,- Kč student, senior a držitelé průkazů ZTP, ZTP/P; 190,- Kč dospělý. www.divadloponec.cz

Výkon a příkon: Barbora Látalová a Zdenka Brungot Svíteková
Výtvarná vertikála: Kateřina Housková
Odporný poradce horizontály: Tomáš Měcháček
Světelné svazky: Jan Beneš McGadie a Jan Dorner

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>