Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Sunyata

2010-09-30 15:26

Kateřina Stupecká 
Premiéra


SUNYATA – taneční choreografie inspirovaná knihou Thomase Moora Temné noci duše

Kateřina Stupecká, historicky poslední vítězka Ceny SAZKY za “objev v tanci” 2009, uvede 4. a 5. října od 20 hod. v divadle Ponec svou nejnovější choreografii Sunyata vytvořenou z prostředků, které díky tomuto ocenění získala. „Jisté finanční pokrytí nové inscenace mi umožnilo více se soustředit na tvorbu. Také mi to dalo prostor pro realizaci ostatních složek, které s přípravou většího projektu souvisí," říká Kateřina Stupecká. Inspiraci při tvorbě čerpala z knihy psychoterapeuta a spisovatele Thomase Moora Temné noci duše: „Jeho díla jsou pozoruhodná průnikem témat psychologie archetypů, mytologie a umění. Temná noc duše je označením hledání smyslu v nejtemnějších hodinách našeho života. Je to šance a výzva, transformativní přechodový rituál," doplňuje Kateřina Stupecká ke své choreografii s podtitulem Plodná prázdnota.

Vstupenky za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz

Sunyata; plodná prázdnota

Ať se vám to líbí, nebo ne, život je drama, často plné podivných postav a šílených scén. Každý člověk hraje na svém vlastním jevišti a všichni se nějak snažíme tomuto množství dějství porozumět. Nikdo neviděl předem scénář a každý člověk hraje svou specifickou roli. Každý je ve své snaze postihnout zápletku postavou, která hledá svého autora.

Choreografie, režie:     Kateřina Stupecká
Interpretace:       Tereza Lenerová, Kateřina Stupecká, Jana Vrána, Petr Opavský
Světelný design:     Jan Komárek (držitel ocenění za nejlepší světelný design v rámci festivalu Česká taneční platforma 2010)
Hudba:             Jan Burian
Kostýmy:           Martina Stieglerová
Produkce:             Matěj Halaš
Scénografie:           Jan Komárek, Kateřina Stupecká


Více o autorce a interpretech:
Kateřina Stupecká absolvovala v roce 2007 taneční konzervatoř Duncan Centre. Během studia se zúčastnila studijního pobytu na Fontys Dance Academy v Nizozemí, kde působila také jako pedagog současného tance. Pedagogické činnosti se věnuje i nadále. Dále absolvovala taneční stáž ve skupině Déja Donné (Simone Sandroni, Lenka Flory) v Itálii a ve Francii pod vedením Jeana Gaudina. Vytvořila několik vlastních choreografií (Like Glass, Da Capo, Prolog), z nichž  Da Capo získalo 2. cenu Jarmily Jeřábkové na Festivalu Nové Evropy 2008 a v předešlém roce za Da Capo získala Kateřina Cenu Sazky za objev v tanci. V současné době studuje choreografii na HAMU.

Tereza Lenerová absolvovala konzervatoř Duncan Centre v Praze a The Theaterschool v Amsterdamu, kde studovala na dvou katedrách: na katedře moderního divadelního tance a pantomimy. V roce 2007 se zúčastnila vzdělávacího programu Déja Donné Company v Itálii. Jako umělkyně spolupracovala s Fabianem Chyle (DE) a Danielou Kurtz (DE) ve Státní opeře Praha, Klárou Alexovou (CZ), Claudem Brumachonem (FR), Sergem Ambertem (FR) a byla také součástí několika improvizačních představení. V Čechách žije poslední dva roky, učí zde tanec a pracuje na svých projektech: „Titanik“ pro Dada festival v Kolíně‚ „This Is It“ spolu s Petrou Pučíkovou pro pražskou Meet Factory a "Proměnná" ve spolupráci s izraelskou umělkyní Einat Ganz, se kterou vystupují jak v Čechách, tak v Izraeli.

Petr Opavský studoval konzervatoř Duncan Centre, HAMU a NSCD (Northern School of Contemporary Dance) v Leedsu. Účastnil se několika významných zahraničních festivalů - ADF 96 (American Dance Festival), TDE 2000 (Trans Dance Europe), Fringe festival v Edinburghu. Též se zúčastnil natáčení tanečních filmů v Kanadě a workshopů SiWiC v Curychu. Byl členem rakouské cieLaroque a DOTu 504. Je držitelem ceny nadace VIZE 97 a v roce 2007 byl nominován na cenu Thálie.

Jana Vrána absolvovala konzervatoř Duncan Centre v Praze. V rámci studia se zůčastnila roční stáže na Institut del Theatre v Barceloně, kde spolupracovala s performerkou Angelou Lamprianidou. Věnuje se vlastní tvorbě a interpretační činnosti. V roce 2004 byla oceněna na Mezinárodní choreografické soutěži „Cena Jarmily Jeřábkové“. Své práce prezentuje na festivalech doma i v zahraničí – Barcelona, Tilburg, Brémy. Je členkou skupiny Kyklos Galaktikos (Proklínání-představení pro 3herce/techniky 2007; Magnet - taneční sólo 2009; Dokument 1 a 2 - divadelní dokument 2009; Sólo pro... - akce 2010; Království bez hranic - multimediální dílna/představení pro děti 2010; Alta a Omega - dlouhodobý cyklus pro taneční studio Alt@ 2010). V současné době studuje teologii na UK. www.myspace.com/kyklosgalaktikos

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>