Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tanec z hlubin oceánů

2009-11-27 12:45

Choreografka Lenka Bartůňková si přivezla ze svých cest po Španělsku inspiraci k novému tanečnímu představení, které můžete v nejbližších dnech navštívit v pražském divadle Ponec. Magickým středem představení je tajemný románský maják a hlavní hrdinkou ryba plující hlubokým oceánem. Představení Ryba má v divadle Ponec premiéru 26. října, nejbližší další repríza je 27. října od 20.00.

Představení vzniklo z prostředku Ceny SAZKY za „objev v tanci“ 2008, kterou Lenka Bartůňková loni získala. Sama nasbírala řadu zkušeností s tancem a jeho choreografií během několikaletých pobytů v Německu a Španělsku, a proto je pro ni důležitá mezinárodní spolupráce. Pro projekt RYBA přizvala dva tanečníky kubánského původu Annu Beatriz Peréz a Armanda Martena z taneční skupiny Entremans. Ti koncem léta přijeli do Prahy, aby vedli taneční dílny pro tanečníky účastnící se Lenčina projektu, ale také tréninky pro veřejnost.


Lenka Bartůňková - CAFE

Lenka Bartůňková absolvovala taneční Konzervatoř Duncan centre. Potom odjela na stipendium do německé Folkwang Hochschule. Už v roce 2005 získala 1. cenu v choreografické soutěži Jarmily Jeřábkové za dílo Libera Me. Zabývala se propojením současného tance s break dance a spolupracovala s německou skupinou Renegade Theatre. V roce 2007 v rámci stipendia navštěvovala taneční hodiny v Movement Research v New Yorku a na základě tohoto pobytu vytvořila společně s Dorou Hoštovou choreografii Do světa dvě. Poslední dva roky strávila ve Španělsku, kde pracovala s choreografem Robertem Olivanem.

Kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>