Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Romeo a Julie na výletě letní nocí

2010-07-15 09:01

Na netradiční divadelní turné v srpnu z Prahy vyráží studentská umělecká skupina OLDstars. Po vzoru starých hereckých skupin bude kočovat severními a jižními kouty republiky. Cílem cesty jsou letní dětské tábory. Pro tamní děti si divadelníci připravili openair verzi příběhu nejslavnějších milenců světa Romeo a Julie. Shakespearovskou klasiku o dvou nesmiřitelných rodech táborníci zhlédnou pod širým nebem přímo ve svém táboře.

Představení v dětských táborech pak vrcholí společnou procházkou dětí letní nocí. Na vytyčené trase skupinky ještě potkávají „výjevy“ z viděné inscenace, což umocňuje umělecký zážitek.

V pondělí 2. srpna divadelníci vyrazí na cestu po veřejném představení v severočeské vesničce Mašťov u Podbořan. Během trasy ještě pro veřejnost zahrají v pátek 6. srpna od 21:30 v kempu Dlouhá louka v Českých Budějovicích. Turné pak ukončí desátého srpna u Hradce Králové.

S nočními projekty za svitu olejových loučí mají OLDstars zkušenosti. V Citadele hladové zdi na pražském Petříně v rámci vlastního minifestivalu v posledních letech uvedli například Kaplického Kladivo na čarodějnice, Longenův Temný kabaret, nebo Shakespearova Macbetha. „Noc, hvězdy, les, vůně hořícího oleje, světlo svíček a loučí, to vše dodává představením neopakovatelnou atmosféru,“ nabízí důvody obliby nočních projektů scénograf inscenací, student DAMU, Jakub Štěpán.

Romeo a Julie je jeden z největších příběhů lásky. I přes 400 let, které uplynuly od jeho napsání slavným Alžbětince, neztratil nic ze své aktuálnosti. Romeo je puberťák. Problémy má jako každý v jeho věku. Zajímá se o holky a motorky víc než o školu. S rodiči víc bojuje, než žije. To všechny děti na táborech výborně z domova znají…V moderním překladu Martina Hilského jde o současný pohled na nesmrtelnou story…

Trasa turné a rezervace vstupenek na veřejné představení na www.oldstars.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>