Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Hledejte ženu v tanci, zpěvu, divadle a fotografii

2010-07-24 21:48

V sobotu 24. 7. se do Prahy přesune další ročník festivalu ProArt, který propojuje různá umělecká odvětví, profesionály s nadšenci i úplnými začátečníky a dětmi. Po brněnském týdnu propukne ten pražský, a pokud vás jen trochu zajímá, co se v současném tanci a nejen v něm děje, nenechte si ProArt ujít. Tématem VII. ročníku festivalu, na který se sjíždí umělci a pedagogové z Evropy, ale i USA nebo Japonska, je žena, její různé podoby a tváře. Potrvá do 1. srpna včetně.

 
Naučte se tančit
Specifikem festivalu je to, že nejde pouze o přehlídku vypilovaných představení, ale stejně podstatnou složku jeho programu tvoří i nejrůznější workshopy, které vedou pozvaní pedagogové. Jednotlivých dílen, které se věnují tanci, ale i zpěvu, herectví a fotografování se může účastnit kdokoli. Stačí si jen vybrat tu, která bude nejlépe odpovídat vašim možnostem, schopnostem i nárokům. Pořadatelé mysleli nejen na ty, kteří se sami protancovali už řadou hodin, ale svou dílnu si tu najdou i netanečníci.
 
Tanec podle Limona, který se někomu může zdát jako neřízená improvizace, bude vyučovat japonský tanečník Misato Inoue, break dance a další městské styly povede rakouská tanečnice Silke SILK Grabinger. Zájemci si osvojí kroky baletní i to, jak našlapovat v opeře. Svou dílnu, jak už jsme zmínili, budou mít i ti, co se s tancem doposud příliš nepopasovali, ale zatančí si i děti mezi 11 a 14 lety. Vzhledem k tomu, že jedním z partnerů letošního festivalu je pražská HAMU, bude i většina workshopů probíhat na její půdě.
 
Z dílny na jeviště
Návštěvou kurzů ovšem nezískáte pouze nové dovednosti, každá zaplacená dílna totiž znamená jedno představení z festivalového programu zdarma.  Ta se budou odehrávat po celý týden, vždy jako večerní doprovodný program lekcím. Pražský program zahájí koncertní talkshow žánrové chameleonky Báry Basikové, která se na umělecké scéně pohybuje právě třicet let. Společné s ní můžete její tvorbu zhodnotit v sobotu 24. 7. od 20.00 v Městské knihovně. 
 
Bude se tančit podle pohádek H. Ch. Andersena, prolamovat skutečnost a virtuální realita, dokonce se do tance dostane i práce v kanceláři. Pro aktivní účastníky festivalu bude nepochybně zajímavý jeho závěr, kdy se předvedou studenti kurzů tance, herectví i zpěvu během společného večera věnovaného výsledkům jejich týdenního úsilí. Samozřejmě ve jménu ženy a jejích všemožných podob. Představení budou probíhat jednak v Městské knihovně, ale také v divadle Archa. Sledujte podrobný program včetně anotací jednotlivých představení a cen vstupenek ZDE.
 
Program jednotlivých workshopů ZDE.
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>