Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Fringe Festival 2013 (4)

2013-05-13 19:44

24.5. -  1.6.2013, Praha
Program na http://www.praguefringe.comDivadelní okupace Malé Strany se chystá na 24. Května

Fringe festival Praha zahajuje 24. Května již 12. ročník divadelní okupace Malé Strany v Praze. Přehlídka divadla, pantomimy, živé hudby, tance a stand-up comedy letos nabídne během devíti dnů na více než 30 divadelních produkcí. Umělci z celého světa: Itálie, Británie, Azerbájdžánu, U.S.A, Japonska, Austrálie, Rakouska, Francie, Kanady, Švédska, Indie, Jižní Afriky a Holandska, vystoupí na několika jevištích na Malé Straně.

Fringe festival Praha od roku 2001 pravidelně nabízí českým i zahraničním divákům možnost seznámit se s anglicky-mluveným divadlem přímo v historickém srdci české metropole. Loni jsme měnili Malou Stranu na českou Broadway, letos bude okupace pokračovat a sílit. Umělci budou vidět a slyšet všude, jednotlivá divadla jsou u sebe tak blízko, že si možná ani neuvědomíte, v jakém divadle se právě nacházíte. Hrát se bude v Malostranské besedě, Divadle Inspirace, Divadle Kampa, Divadle Na Prádle, Kavárně 3+1 a letos opět v A Studiu Rubín. 12. ročník festivalu nabídne na 200 představení v divadlech nacházejících se ve středověkých sklepeních, v barokních hudebních sálech, kamenném divadle, jež kdysi bývalo prádelnou, v kavárnách a klenutých podzemních prostorách stare Prahy.Původní festival vznikl ve skotském Edinburghu v roce 1947 a je dodnes největším uměleckým festivalem na světě. Pražské „nezbedné vnouče“ je mezi účinkujícími i diváky znám a oblíben pro svou veselou, přátelskou a intimní atmosféru. Organizátoři se snaží vytvořit živou platformu pro umělecký a kulturní dialog mezi diváky a umělci bez ohlednu na pohlaví, národnost, vyznání či sexuální preference.

Jednotlivá představení kladou důraz na vizualitu a srozumitelnost. Jejich délka se pohybuje mezi 45 až 60 minutami. Je tudíž dobrým zvykem, že během večera diváci navštíví představení několik a později se zastaví ve Fringe Clubu, kde se podělí o jejich dojmy a zážitky se samotnými umělci. I letos jsme poro diváky připravili speciální nabídku, kdy při koupi 5 vstupenek, zaplatí pouze za 4. Studenti letos opět se slevou, lístek na libovolné představení za 100 Kč.

Komentáře (4)

fence services near me 2021-12-09 04:02:05
I really loved it here but are there any recent updates? Thanks
great site!
painterslascruces.com 2021-11-24 08:33:58
awesome post!
mens waxing colorado springs 2021-11-23 09:40:33
KEEP POSTING!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>