Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Prague Fringe na Malé Straně po jedenácté

2012-05-21 13:44

11. ročník divadelního festivalu Prague Fringe se uskuteční 1. – 9. června 2012 na Malé straně v Praze. Letošní ročník představí na 100 umělců z celého světa včetně České Republiky, kteří během devíti dnů vystoupí v Malostranské besedě, Divadle Inspirace, Divadle Kampa, Divadle Na Prádle a Kavárně 3+1.

Prague Fringe již od roku 2001 pravidelně přiváží směs divadla, hudby a tance přímo do historického srdce české metropole. Letošní ročník přemění Malou stranu na českou Broadway a nabídne divákům na 240 představení.

Původní festival vznikl ve skotském Edinburghu v roce 1947 a je dodnes největším uměleckým festivalem na světě.  Pražské „nezbedné vnouče“ Fringe nemá ambice být největší ani nejlepší, ale seznámit české diváky s produkcí anglicky mluvených inscenací a zasadit je do kontrastu s českou divadelní tvorbou.  Fringe festival je mezi účinkujícími i diváky znám a oblíben pro svou veselou, přátelskou a intimní atmosféru. Organizátoři se snaží vytvořit živou platformu pro umělecký a kulturní dialog mezi diváky a umělci bez ohlednu na pohlaví, národnost, vyznání či sexuální preference.

Všechna představení kladou důraz na vizualitu, jejich délka se pohybuje mezi 45 až 60 minutami. Zaručeně Vás pobaví a nabídnou trochu jiný pohled. A co víc, během jednoho večera jich můžete vidět i několik – jednoduše kulturní jízda na horské dráze! A abyste si tu jízdu pořádně užili, přizpůsobili jsme tomu i vstupné. Samozřejmě je také možné zakoupit si zvýhodněnou vstupenku na několik představení. Víme totiž, že když shlédnete jedno, budete chtít vidět i další.

Na Prague Fringe 2012 vystoupí umělci z Austrálie, České republiky, Estonska, Francie, Irska, Itálie, Izraele, Japonska, Kanady, Nizozemí, Nového Zélandu, Rakouska, Řecka, Singapuru, Slovinska, Španělska, U.S.A. a Velké Británie.


Mezi hvězdy letošního ročníku patří:

Kanadský stand-up komik Daniel-Ryan Spaulding s představením How Dare You! (Opovaž se!), který vás přivítá ve světě nebojácného, sympatického gay mladíka, který se nenechá nikým ochcat!  Média, celebrity, sex, politika – v této show není nic přes čáru!
Je inteligentní a hlavně velmi vtipný… Je soustředěný, má výborný projev a dokonalé načasování.“ (Scotsgay Magazine, Edinburgh Fringe 2011)
www.danielryanspaulding.com
MALOSTRANSKÁ BESEDA 5.6. - 7. 6. 22:15 - 23:15

Provokativní newyorkská skupina Built for Collapse uvede premiéru představení Nuclear Love Affair (Atomová aféra) - historického popkulturního spektáklu s Marilyn Monroe, Charlie Chaplinem a atomovou bombou.
„Drsná a komická vize zkaženého světa nabízí úžasný divadelní zážitek, který diváky naprosto ohromí.“ (NYTheatre.com)
www.built4collapse.org
DIVADLO NA PRÁDLE 5.6. - 7. 6. 22:00 - 23:00, 7.6. - 9. 6. 17:15 - 18:15

Kanadská performerka Kate Nankervis přiveze taneční představení Only Place (Jediné místo) o ženě, která je sama v pokoji. Její příběh splétá hudba, jako když DJ mixuje trance, elektroniku a dub step a láká voyera do jejího pokoje, aby se stal svědkem hlasů, které slyší, setkání, která absolvovala a míst její fantazie.
Poutavé, snové a místy humorné...“ (Evidance Radio)
Živé a lidské… Nankervis tančí fenomenálně.“ (Toronto Eye)
katherosinmotion.blogspot.com
DIVADLO INSPIRACE 1.6. - 4.6. 17:00 - 18:00, 5.6. - 9.6. 21:30 - 22:30        

Američanka Amy Abler představí svou klavírní virtuozitu s PianoDivalicious! A zahraje na queer notu. Představte si...kdyby Bette Midlerová a Liberace měli „dítě z lásky.“
„Amy Abler střídá písně rychleji, než by sklouzlo boa z nahých ramenou. Její repertoár pojímá jazz, rock a klasické piano a své publikum uchvacuje laskavým humorem a hladkou technikou hry na piano.“ (**** Broadway Baby, Edinburgh)
www.pianodivalicious.com
MALOSTRANSKÁ BESEDA 1.6. - 4.6. 20:45 - 21:45, 6.6. - 9.6. 19:15 - 20:15,

Britský herec Gerard Logan, nominováný na cenu Olivier– Royal Shakespeare Company, vystoupí se Shakespearovou brutální básní The Rape of Lucrece (Znásilnění Lukrécie) v režii oceňovaného Garetha Armstronga.                            
„Senzační!“ (Sir Trevor Nunn)
„Vidět Logana hrát je privilegium.“ (The Stage - Edinburgh 2011)
„Logan je herecký mág.“ (Nottingham Daily Post)
www.gerardlogan.co.uk
DIVADLO INSPIRACE 1.6. - 4.6. 20:00 - 21:00

Českou Republiku na festivalu zastoupí s progresivní a inovativní tvorbou fyzického divadla Spitfire Company. Miřenka Čechová zahraje oceňované a vizuálně velmi nápadité představení Hlas Anny Frankové, jež se dotýká strastí i radostí třináctileté holčičky, donucené se ukrývat ve skrýši zadního traktu domu. Avšak v hlase deníku nezaznívá pouze Anne, ale veškeré problémy skrývaných – těch, kteří přežili i nepřežili. Život Anne nekončí na poslední stránce, ale v koncentračním táboře.
www.bezhlavi.cz
DIVADLO NA PRÁDLE 1.6. - 4.6. 22:00 - 23:00

Raphael Rodan z Izraele vystoupí s osobní výpovědí v představení When Abel Met Cain (Když Abel potkal Kaina). Silný portrét izraelsko-palestinského konfliktu. Vydáte se na překotnou a živou cestu vyprávění. Na svém putování se spojí vypravěč a hudebník, aby zkoumali odvrácenou stranu lidské psyché a našli světlo.                                            
Velmi pohlcující!“ (The Scotsman)
„Originální a zručné vyprávění.“ (Broadway baby)
www.raphaelrodan.com
MALOSTRANSKÁ BESEDA – GALERIE 6.6. - 9.6. 19:00 - 20:00

Jeho hlas, jedinečně uhrančivý. Jeho poezie, hypnotická. Kanadský zpěvák Steve Lewin mění syrovou vášeň do melancholicky nádherné prózy, která je zároveň nezávisle čirá a rafinovaně cizelovaná. Akustický koncert Steva Newlina je intimní a čirý.
www.stevelewin.com
MALOSTRANSKÁ BESEDA – GALERIE 1.6. - 5.6. 22:00 - 23:00, 6.6. - 9.6. 20:30 - 21:30

Více informací najdete na: www.fringe.cz

Vstupné na všechna představení činí 150 Kč
Sleva pro studenty –  pouhých 50 Kč za představení. Vstupenky bude možné  zakoupit po předložení studentského průkazu a to 30 minut před představením.

Fringe Voucher
Pět plnohodnotných vstupenek za cenu čtyř, tj. za 600 Kč (zahrnuje i manipulační poplatky).
Vstupenky na vybraná představení budou vystaveny v pokladnách příslušných divadel. Permanentka nezajišťuje vstup na již vyprodaná představení, tak přijďte včas!

PRODEJ VSTUPENEK A VOUCHERŮ - v předprodeji a během festivalu
V předprodeji je možné zakoupit jednotlivé vstupenky v prodejnách Ticketstream do 15.00 hod. v den konání představení. Poté pouze v pokladnách u vchodu do daného divadla. Vouchery jsou v předprodeji k dispozici po celou otvírací dobu.
Vstupenky můžete  rovněž zakoupit telefonicky, on-line, případně osobně v prodejnách Ticketstream.
Ticketstream také  naleznete přímo v místě konání Fringe festivalu v Malostranské Besedě, během festivalu bude otevřeno již od 12.00 hod. Kompletní seznam prodejních míst naleznete na internetových stránkách www.ts1.cz
Za vstupenky zakoupené v prodejnách Ticketstream zaplatíte manipulační poplatek 10 Kč.

PRODEJ VSTUPENEK – pouze během festivalu
Vstupenky mohou být zakoupeny ve všech divadlech, kde Fringe festival probíhá a to denně vždy 30 minut před začátkem prvního představení na jakoukoliv produkci v daném prostoru v daný den.
Vstupenky zakoupené v divadlech před představením nepodléhají manipulačnímu poplatku. Není však zaručeno dostatečné množství volných vstupenek, proto si své vstupenky zakupte včas!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>