Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

V Minoru tančí zákusky!

2008-04-10 10:59

Kremrole, kokosky, žloutkové řezy i indiáni, ty všechny sladkosti a mezi nimi „popelka“ Eliška převlečená za pistáciový oříšek roztančí scénu Divadla Minor v nové inscenaci Popelka. Může se to zdát trochu přeslazené, ale věřte, že jde o cukrovinku, kterou rádi doporučíte i vašim známým.

Pastelové barvy, přislazené verše a taneční kreace okoukané snad z labutího jezera a disca náctiletých. Nová verze oblíbené pohádky prošla zásadní úpravou, ale hlavní příběhová linie o odstrkované sestře, která i přes nepřízeň osudu získá srdce následníka trůnu, zůstala zachována. Jen se místo na menší statek dostanete tentokrát do cukrárny. Pro výpravu a choreografii se nový kontext příběhu stal výzvou, která rozhodně nezůstala nevyslyšena, takže divákům budou během představení oči přecházet. Samozřejmě ne doslova a jen v tom pozitivním slova smyslu.

Minorská Popelka je rozverný muzikál, z něhož dojemnost místy přímo ukapává, a přesto se zdá, že jí není nikdy dost. Důvodem může být hravá choreografie Marty Trpišovské a Michala Vodenky, která sice využívá zavedených klišé romantického příběhu, ovšem dovádí je do takového extrému, že u diváků vzbuzují směs nadšení, souznění a nekontrolovaných výbuchů smíchů. Tak se během premiéry několikrát stalo, že se obecenstvo po extra vydařených číslech spontánně roztleskalo.Poetiku tohoto představení dotváří poněkud vyšponovaná deklamace veršů a nasládlá hudba Jana Matáska, který pro Minor složil hudbu i k řadě dalších inscenací. Tentokrát tu sice chybí živá kapela, což na druhou stranu vůbec nevadí, protože pohybu a zpěvu je na jevišti tolik, že by další hudební produkce jen odváděla divákovu pozornost. Inscenaci režírovala Apolena Vynohradnyková – o jejím jiném představení, Psině, jsme psali ZDE.

Popelčinu lovestory všichni znáte. Nenapadá mě proto, co psát dál, než: nenechte si tu minorskou rozhodně ujít. Takovou dávku pozitivních emocí jinde za tak krátkou dobu těžko načerpáte. A o tom, jak se to bude líbit vašim dětem, ani nemá smysl mluvit. Minor opět potvrzuje svou pověst divadla pro celou rodinu.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>