Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

U:ak, titi, loť, dodo, tu:ta a taluda

2010-04-13 17:32

V překladu znamená vlak, kytička, loď, doktor, tužka a čokoláda. První slova, první záchytné body ve složité struktuře světa. Jak dobře se v tom dětském orientují tvůrci nové inscenace divadla Minor, se můžete přesvědčit, když své ratolesti vezmete na představení Moje první encyklopedie. Je určené pro děti od 3 let, ale zvládnou ho bez problému i děti o malinko mladší. Tak dobře totiž odpovídá tomu, co důvěrně znají.

 
Tvůrci inscenace Jiří Adámek (který byl mimochodem za jinou svou minorskou inscenaci Z knihy džunglí oceněn Cenou Alfréda Radoka za scénografii) a Kristýna Täubelová koncipovali celé představení tak, aby bylo co nejlákavější i pro ty opravdu nejmladší divadelní návštěvníky.  V tomto ohledu bylo rozhodnutí posadit diváky na jeviště a veselou hru s dětskou fantazií rozehrát mezi sedadly opravdu prozřetelné. Vždyť úplně stačí udělat přítmí, schovat se za sedačky a rozsvítit baterky.
 
 
Takhle triviální ale v žádném případě toto představení není. Na scéně se pohybuje sedm trochu podivných a leckdy mírně excentrických postav, které dětem hravým způsobem zprostředkují základního souvislosti vlastního světa.
 
Seznámí se s ředitelkou Výzkumného ústavu sladkého průmyslu Reginou Ráznou, která ovládá své zaměstnance pevnou rukou a čokoládou, zpěvákem Maxem Notou, který kolem sebe dovede vždy vytvořit tu pravou aureolu slávy a obdivu, lékařkou Lilianou Čistou, která svou sanitku prohání od jednoho pacienta k druhému s takovým nasazením, že se dětem až tají dech, a v neposlední řadě s panem výpravčím Rychlíčkem, který dětem nakonec nechá k nahlédnutí kouzelný kufr, ve kterém se ukrývá malé nádražíčko i s vláčkem.
 
Děti během představení nadšeně spolupracují, a když už to ke konci vypadá, že to ty nejmenší přece jen v klidu nevydrží, naprosto je ohromí poslední kouzelná scéna, kterou ale nebudeme prozrazovat. V inscenaci se hodně zpívá a tančí, ke spolupráci tvůrci přizvali Jana Matáska, který je autorem hudby a na pohybové spolupráci se podílel mim Radim Vizváry.
 
 
Pokud vás inscenace Moje první encyklopedie oslovila, máte jedinečnou příležitost se na ni zajít podívat. Práve jí totiž patří celý následující víkend v divadle Minor. Budou ji tu hrát v sobotu 10. 4. Od 15.00 i od 18.00 a v neděli pak od 15.00. Představení ještě nejsou vyprodána.
 
 
 
 
 
 
 
 
foto: divadlo Minor
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>