Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MAIA: LV-426

2012-03-23 07:46

26.3.2012 od 20hod, divadlo Ponec

Mladá choreografka MAIA přináší dílo o světě mechaniky a chladu

Mladá choreografka a tanečnice MAIA připravuje k uvedení svůj debutový projekt s názvem LV-426, jenž bude mít premiéru 26. března od 20 hod. v divadle Ponec. Námět představení je inspirován tvorbou známého švýcarského vizuálního umělce Hanse Ruediho Gigera, který je současně tvůrcem monstra ve filmu Vetřelec. Název LV-426 odkazuje k pojmenování fiktivního planetoidu. V představení není záměrem poukázat jen na brutalitu, která je z Gigerovo práce zřejmá, ale také na to, jak umělec v obrazech užívá barev, studené a nelidské atmosféry nebo tvaru těla. V inscenaci se pracuje s hudbou skladatele vážné hudby 20. století Iannise Xenakise, který je považován za jednoho z průkopníků elektronické a počítačové hudby. Na přípravách představení dramaturgicky spolupracuje Sodja Lotker, autorem kostýmních návrhů je student ateliéru módní tvorby VŠUP a letošní laureát prestižního ocenění Top Style Designer 2012 Pavel Berky. MAIA uvede projekt také v rámci České taneční platformy 2012 jako host festivalu (16. 4., Divadlo Duncan Centre). Další repríza LV-426 se poté odehraje 22. května v divadle Ponec.
LV-426
Inscenace je a zároveň není "lidský" příběh – abstraktně ztvárněný svět dvou postav v sevření strojovosti, mechaniky a chladu – s sebou si nesou složku biologickou – vynořuje se a zase mizí – mohou se vyjevit i emoce – obě postavy jsou neustále přemisťovány v prostoru skrze řetězovitě propojené obrazy – propojení těla a stroje.

Idea, choreografie: MAIA
Tančí: Markéta Kuttnerová, Erik Širůček
Dramaturgická spolupráce: Sodja Lotker
Kresba: Alžběta Širůčková
Světelný design: Jan Beneš, Katarína Ďuricová
Hudba: Iannis Xenakis
Kostýmy: Pavel Berky – vítěz soutěže mladých módních návrhářů TOP STYL DESIGNER 2012
Produkce, supervize: Honza Malík / m a i aproduction
Koprodukce: Tanec Praha o. s. a divadlo Ponec
Za podpory: Konzervatoř Duncan centre, Dance Perfect Studio, baladasite.cz, HM
Mediální partneři: A2, Metropolis

Vstupenky v předprodeji vždy od 15. dne předcházejícího měsíce. Předprodejní cena na pokladně divadla Ponec je 160 kč a 90 kč (sleva). Cena v den konání představení je 190 kč a 120 kč. Vstupenky lze zakoupit dále v předprodejní síti Ticketportal a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>