Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

K lodi Tajemství se blíží Druhá vlna!

2010-08-17 14:07

Po krátké přestávce pokračuje divadelní loď Tajemství, která pro letošní rok našla kotviště na náplavce kousek od Železničního mostu, ve své letní plavbě. Svou druhou programovou část zahajuje opravdu stylově. Po deseti letech vzniká na palubě opět původní projekt určený právě pro prostor lodi. Po úspěšných Nachových plachtách, které měly na lodi premiéru v roce 2000, se letos nalodili divadelní nomádi Divadla DNO a 20. srpna uvedou premiérově inscenaci Odedna.

Odedna s DVA
Inscenace na pomezí činohry, alternativního a pohybového divadla pojednává příznačně o plavbě na voru, který se zmítá uprostřed rozbouřených vod po potopě světa. Vzhledem k letošním povodním nemohla být premiéra opravdu lépe načasována. Divadelníky bude doprovázet živá hudební produkce skupiny DVA, které podle vlastních slov hraje „non-exist nations folklore“. ODE DNA bude mít premiéru 20. srpna a hned 21. srpna bude následovat i první repríza. Pokud představení nestihnete teď, budete mít příležitost ještě v září, kdy se na lodi Tajemství bude hrát přesně za měsíc od 20. do 24. září.vystoupení skupiny DVA – bez souvislosti s lodí Tajemství

Po očekávané premiéře bude následovat několik večerů s Ubohou Rusalkou bledou. Rusalka vznikla ve spolupráci Divadla bratří Formanů a brněnské Husy na provázku. Představení vždy doprovází plavba, během níž dostává inscenace jedinečné kulisy okolních krajinných scenérií a navíc se divákům otevřou i útroby lodi Tajemství, které jinak zůstávají nepřístupné. Ubohá Rusalka bledá se bude na lodi zjevovat od 28. srpna do 3. září každý večer kromě 31. srpna a vyplouvat se bude také z Kralup nad Vltavou, Roztok u Prahy a z Prahy 1.

Po Rusalce bude následovat Cesta kolem světa za 60 dní, Příliš skromný Nick Carter a Pytlákova schovanka, neboli IV. divadelní blok Divadla Aqualung. Ten naruší jediné a to 9. září svou projekcí komiksfilmu doprovázeného četbou Ctibor Turba.

Po Aqualungu se na palubu nalodí Mladá krev a diváci se budou moci zúčastnit zakončení 10-denního festivalu Nultý bod, které bude spojené s plavbou a koncertem. Jak už napovídá název, předvedou se mladí umělci dovedně se pohybující na pomezí žánrů, letos pod společným ostřím absurdity. O úplné zakončení léta s lodí Tajemství se postará kapela Neočekávaný dýchánek, která na lodi 30.září pokřtí své nové album Plech.


z představení Ubohá Rusalka bledá

Program DRUHÉ VLNY:
Divadlo DNO  představení ODE DNA

Ubohá Rusalka bledá

IV. Divadelní blok Divadla Aqualung

Ctibor Turba

Festival Nultý bod

Neočekávaný dýchánek, křest


kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>