Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Léto na lodi Tajemství

2010-05-12 13:52

Jako dárek ke své jubilejní 10. sezóně dostala divadelní loď bratří Formanů nové kotviště. Najdete ji letos na náplavce nedaleko Železničního mostu na příjemném Rašínově nábřeží. Kromě toho, že je to napohled nejhezčí plavidlo široko daleko, nabízí loď Tajemství pro letní sezónu opět bohatý a lákavý program.

 
Plout s Pytlákovou schovankou
Letošní sezónu na lodi zahájí 20. května Divadlo Aqualung s premiérou hry Pytlákova schovanka, kterou také přímo na lodi divadelníci nazkoušeli. Divadlo Aqualung je s provozem lodi Tajemství spojeno už čtvrtou sezónu. Její prostor kromě uvádění her využívalo také ke zkoušení, což je podle Petra Formana neméně tak důležité. Přímo pro loď koncipovali své představení Ode dna i nováčci na palubě, divadlo DNO.
 
Přestože se na lodi během několika letních měsíců vystřídá několik souborů a projektů, nebylo tentokrát cílem podle Petra Formana představit jich co nejvíc. Program je proto koncipován do bloků, během nichž se budou moci představit takoví tvůrci, kteří se svým přístupem k divadelní práci blíží tomu, jak ji chápou v Divadle Bratří Formanů. To dostane na lodi prostor ale až v druhé části lodní sezóny. Na přelomu srpna a září vypluje s představením Ubohá Rusalka bledá, které připravilo ve spolupráci s brněnským divadlem Husa na Provázku.
 

Divadlo Aqualung - Příliš skromný Nick Carter; na programu lodi Tajemství 16.6, 7. a 8.7.
 
Tanec na vlnách vltavských
Kromě divadla bude prostor na lodi patřit také koncertům, tanci a pohybu. Hned v první půlce června budete moci v rámci druhého většího tematicky spřízněného bloku navštívit několik tanečních představení, z nichž některé jsou určené přímo dětem. V rámci tohoto bloku nazvaného Dny tance, hudby, pohybu se na lodi se svými dvěma společnými projekty představí například Marta Trpišovská a Jana Hudečková. Obě se podílí i na vystoupeních Divadla Nanohách, které má v programu také své zastoupení. Děti pak určitě ocení písničková představení Divadla z Praku. Na závěr si pak můžete během plavby 11.6. zatančit sami v Tančírně Třešť, ve které zahraje Zatrestband Petra Píši.
 
Mezi několika dalšími bloky věnovaným představením milovníků Steampunku Divadlu Aqualung, přivítá loď Tajemství i zahraniční divadelní hosty. Nebudou to hosté zdejšímu publiku úplně neznámí, alespoň tedy tomu, které si v minulých letech našlo cestu na festival Letní Letná.Jeden z tematických bloků od 22. do 28. 6. tak bude výrazně okupovat „klaun pro dospělé“ Bonaventure Gacon (z Cirque Trottola) s představením Par le boudu.
 
Co se s námi stalo za deset let…
V druhé části lodní sezóny se představí už avízované divadlo DNO a s novým představením Vers serre et jardin přijedou další zahraniční hosté Jean Paul Lefebre a Didier André. Jako vyvrcholení je pak připraven speciální program výroční přehlídky nazvaný „Posádka lodi Tajemství 10 let poté“, který proběhne od 10. do 18. 9. Program celé letní sezony otevře koncert kapely The Spankers, která doprovázíDivadlo Aqualung a nebude samozřejmě chybět ani plavba po Vltavě.
 

divadlo Nanohách
 
Prostor divadelní lodi Tajemství, která vznikla přestavěním tlačného člunu TC 1000 v rámci projektu Praha evropské město kultury 2000 speciálně pro představení Divadla Bratří Formanů Nachové plachty, je výjimečný sám o sobě. Ve spojení s divadelním představením, hudbou a plavbou letní nocí se jedná o neopakovatelný zážitek, který žádná jiná letní scéna zprostředkovat nedokáže.
 
Proto si její letošní program určitě nenechte ujít, předprodej vstupenek na jednotlivá představení začal 10.5 a můžete si je opatřit bud’ v Divadle v Celetné nebo přímo v pokladně u lodi Tajemství.

Podrobný program lodi Tajemství najdete ZDE a nebo zde.

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>