Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Loď Tajemství (v) září (4)

2013-09-03 14:27

V červnu smetly program Lodi Tajemství bratří Formanů povodně. Náplavka, kde kotví, ale od té doby opět ožila a stařičký tlačný člun, tolikrát odepisovaný, stále těší návštěvníky svojí neopakovatelnou atmosférou na palubě i v podpalubí. Držte se, hlavní sezóna Lodi Tajemství začíná.

Zářijový program otevře návštěva z Royal County Hall v Londýně. Na Loď Tajemství dorazí jedna z nejúspěšnějších revivalových kapel současnosti Brouci Band. Kdo má rád Beatles, ten tu bude 3. září správně.

Páteř programu končícího léta tvoří na lodi již tradičně Divadlo Aqualung. Soubor, jak název napovídá, je pevně spojený s touto scénou „na vodě“. Jeho zakladatele z části tvoří lidé z bývalého Divadla Nablízko, které provozovalo po působení v pražském Rubínu (zde se proslavili mj. legendárním Tracyho tygrem, později tlumočeným i do znakové řeči) svůj vlastní divadelní prostor v Malém Nosticově divadle na Kampě. Aqualung se může pyšnit originálním rukopisem, láskou k nadsázce, satiře i braku, ale hlavně touhou hrát si a mít při tom diváka jako partnera, často interaktivně zapojeného do představení. 4. září se můžete vydat s Aqualungem do Čapkovy apokalyptické vize a ocitnout se ve Válce s mloky. Výtvarně tradičně precizní představení koncipované spíše jako revue s živou hudbou režíroval Ondřej Lážnovský v dramaturgii Kateřiny Šplíchalové Mocové.

Není to poprvé a patrně ani naposled, co se autorský tým Aqualungu inspiruje českou filmovou klasikou. 6. září proto z podpalubí Lodi Tajemství uslyšíte: „Čtyři vraždy stačí, drahoušku!“ Sami autoři o inscenaci hovoří jako o divadelním šlágru (to zahrnuje pozitiva i negativa smyslu slova, která Aqualung opět taví v pozitiva) o mdlém učiteli, který se bez svého přičinění stal populárním masovým vrahem.

Obě víkendové dopoledne (7. září a 8. září, od 10.00 do 13.00) bude patřit dětem. V rámci dílen si děti i dospělí mohou s profesionální pomocí vyrobit vlastní periskop, parník anebo třeba rumbatyč. V sobotu večer zahraje na bluesovou notu Tony Blues Band a v neděli se dostane ke slovu off-beatová opera Pytlákova schovanka 2010 aneb Šlechetný milionář opět v podání Divadla Aqualung, tentokrát spolupracujícího s kapelou The Spankers.

Z častých repríz divadelního programu Lodi Tajemství ještě vyčnívá 11. září Příliš sromný Nick Carter. Aqualungu v tomto případě padl do oka film Adéla ještě nevečeřela, který si soubor překopal pro potřebu divadla, aniž by se jej křečovitě držel. Jde spíše o narážky a některé nápadně shodné postavy. Z hudební nabídky je nutné ještě vypíchnout koncert Mária Bihári a Bachtale Apsa, který se uskuteční 19. září. Nevidomý romský zpěvák, akordeonista a pianista Mário Bihári se v minulosti proslavil zejména spoluprací se Zuzanou Navarovou. Další divadelní a hudební program i program pro děti běží na Lodi Tajemství, kotvící na pražské Výtoni ,až do konce září. A žádné strachy o nepřízeň nočních teplot - v chladnějších večerech obdržíte od produkce teplé deky.
Tomáš Kůs

Komentáře (4)

fence contractors 2021-12-09 04:00:01
Well this is great site! Would definitely recommend this to my friends. Love the read
long beach wedding photographers 2021-12-07 06:48:50
lovely article!
painterslubbocktexas.com 2021-11-24 08:35:39
great post
male brazilian wax lubbock tx 2021-11-23 09:38:46
THANKS FOR THIS!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>