Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Divadelní sezóna 2013 na divadelní lodi Tajemství

2013-07-03 12:44

od května do září 2013

Program na http://www.divadlobratriformanu.cz/cs/sezona-2013

Od 21.5. kotví opět Loď Tajemství na kotvišti na Výtoni (mezi Palackého a železničním mostem) v Praze 2. Svůj provoz zahájí i palubní a podbalubní bar Prachy na dřevo.

Předprodej vstupenek v pokladně na palubě Lodi Tajemství
denně od 17:00 do 20:00, v sobotu od 10:00 do 14:00 a vždy 1 hodinu před konáním akce
Zlevněné vstupné nabízíme dětem a mladistvým do 15-ti let, studentům, seniorům,
držitelům ZTP a handicapovaným.

Bar Lodi Tajemství Prachy na dřevo je otevřen:
denně od 13:00 do 24:00 * v sobotu a neděli od 10:00 do 24:00

informace: tajemstvi@formanstheatre.cz
infolinka: +420 603 340 770 (infolinka je v provozu pouze v otvírací době pokladny)

Vstupenky je možné si také rezervovat nebo zakoupit v internetovém předprodeji přímo
na internetových stránkách lodní sezóny 2013 vybráním akce v programu.

Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 3 dny před konanou akcí, rezervace je platná 14 dní. Pokud máte zájem o zlevněnou vstupenku, zarezervujte si on-line vstupenku za plnou cenu a při vyzvednutí na naší pokladně Vám po předložení dokladu, dáme slevu!

PROJETKY

DIVADLO AQUALUNG - PREMIÉRA : ČTYŘI VRAŽDY STAČÍ, DRAHOUŠKU!
Divadelní šlágr o mdlém učiteli, který se bez svého přičinění stal populárním masovým vrahem Neenergický Georg, navíc absolutně bez sexappealu, a jeho nudné verše, půvabná redaktorka Sabrina, které nemá o čem psát, tuny gangsterů a hromady mrtvol… Jen pár postav z mnoha dalších. Nespoutaný spektákl odhalující veškeré divadelní fígly a triky.
80 min / od 9+

DIVADLO BŘÍ FORMANŮ: BAROKNÍ OPERA
Loutková adaptace vytvořená na základě jedné z prvních česky psaných oper. Úsměvné představení plné hravosti a vlídné nadsázky kombinuje ve výtvarně vytříbené podobě prvky němé grotesky a loutkového divadla. Díky své spontánnosti živě komunikuje s diváky od 5 do 95 let. Pokud jste Barokní Operu již viděli a pokud ji viděli už i vaše děti, pošlete klidně vaše vnoučata!
19. a 20. června / od 20.30 hod.
60 min. / 5++


DIVADLO BŘÍ FORMANŮ: NOMÁDI * FORMANI * REJDAŘI
Dobrodružná scénografická výstava o lodích, loutkách, divadle a cestách.
Na palubě i v podpalubí lodi Tajemství ožije výstava loutek. Ocitnete se ve scéně mezi divadelními postavami Divadla bratří Formanů. Duch tohoto společenství divadelních nomádů umožní návštěvníkům poznat kouzlo putování – spolu s kočovnými Formany se ocitnete na všech jejich cestách. Výstava se stane od 6. července do 5. září hlavní "atrakcí" Lodi Tajemství a na palubě uprostřed loutek, nainstalovaných divadelních kulis, lodních zákoutí a výtvarných objektů ožijí příběhy představení Divadla bratří Formanů. Mimo jiné se znovu na palubu Lodi Tajemství vrátí i příběh s představením Nachové Plachty. Výstavu budou provázet každý víkend workshopy a dílny pro děti, jejichž tématem budou výtvarná řemesla která mají blízko k divadlu - jako jsou malování, modelování, kašírování, skládání z papíru, výroba výtvar. předmětů a podobně. Paluba Lodi bude hostit každý víkend minimálně jedno dětské představení pro nejmenší a průběžné hudební produkce na zadní palubě lodi pro dospělé. Kapacita sedadel pro dětská představení bude během výstavy díky její instalaci omezena na cca 40-50 míst, ale vznikne prostor pro dětské hry a dílny.
Denně od 6. července do 5. září.
Provozní doba:
Po – Pá: 14 – 21 hod.
So - Ne: 10 – 21 hod. (provoz závislý na programu pro děti)


DIVADLO AQUALUNG: AŽ OPADÁ LISTÍ Z DUBU
Smích alkoholika není smíchem Buddhy. Ale naopak by to šlo.
První část z cyklu divadelních přednášek dnes již polokultovního divadelního souboru AQUALUNG. Vysoce estetizovaným scénickým tvarem budete dovedeni až ke kořenům vašich závislostí – tentokrát závislosti na alkoholu.
50 min / od 8+

DIVADLO AQUALUNG: VÁLKA S MLOKY
Divadelní realita o konci světa z Devil Bay.
Válka s Mloky Divadla AQUALUNG jako divadelní adaptace věrná Čapkovu románu, s úctou a láskou k autorovi i titulu. Válka s Mloky jako „divadelní reportáž“, která využívá současné alternativní vyjadřovací prostředky, akční scénografii, loutky i živou hudbu. Založená na interakci a komunikaci s divákem.
90 min / od 12+

DIVADLO AQUALUNG: PYTLÁKOVA SCHOVANKA 2010 ANEB ŠLECHETNÝ MILIONÁŘ
Offbeatová opereta.
Kterak počestná dívka z lesní samoty dobyla velkoměsto a srdce milionářovo. Po stopách krásné a nevinné Elén Hadrbolcové, tohoto času na útěku, za novým životem, kariérou zpěvačky a také za René Skalským, mužem zcela fatálním. S živou hudbou soudobé kapely The Spankers.
80 min / od 9+

DIVADLO AQUALUNG: CESTA KOLEM SVĚTA ZA 60 DNÍ
Žánr revue se zpěvy a tanci, akční scénografií a prostorem pro hru a improvizaci.
Výpravná "steam-punková" revue, v níž obkroužíte svět ve společnosti anglického gentlemana, francouzského sluhy, nefalšovaného britského detektiva a dalších pěti českých herců. Projdete napříč časem ze současnosti takřka o sto let nazpátek!
120 min / od 6+

DIVADLO AQUALUNG: PŘÍLIŠ SKROMNÝ NICK CARTER
Steampunkový divadelní brak s originální hudbou Jana Spáleného.
Nick - geniální detektiv. Koloušek - poslední pražský inspektor. Nicolas - nevystudovaný lékař a krutý operatér.Krásná a podsvětí oddaná siréna - Soňa Kubešová - na poloviční úvazek U Tří orchidejí.
80 min / od 9+

KORVÍNA - AUTORSKÉ PŘEDSTAVENÍ STUDENTŮ DAMU
Grafomanské Varieté macabre. Autorské představení Terezy Bartůňkové a kol. na motivy knihy Petra Rákose Korvína čili kniha o havranech. Šmíráci, lov na vítr, Dagobert Nordlicher, nebezpečí nůžek, nepřístojnosti i notná-nutná-nudná dávka ornitologie. Zajímejte se o havrana. Havran se zajímá o vás.
kolektiv: Tereza Bartůňková, Michal Bednář, Jan Čtvrtník, Antonie Formanová, Josefína Formanová, Matyáš Řezníček, Josefína Voverková, Anna Vrbová
18. června 2013 od 20:30
60 min. / 15+


FOOTSBARN TRAVELLING THEATRE
Všichni doufáme, že se letos na Lodi Tajemství objeví Footsbarn Travelling Theatre s představením "Bouře".
Soubor, který je jedním z nejznámějších světových putujících divadelních společností, se proslavil skvělými adaptacemi klasických děl Shakespeara a Moliéra, v nichž za pomoci prostředků vizuálního divadla, hudby a magičnosti překonává jazykové i kulturní bariéry.Od svého založení v roce 1971 Footsbarn odehrál téměř šedesát her a procestoval šest kontinentů. Pestrost hereckých talentů a divadelních technik přináší silný divácký zážitek.
Hravá, barevná a kosmopolitní verze poslední hry Williama Shakespeara "Bouře" bude v letošním roce uváděna v Londýnském divadle Globe. Unikátní propojení hudby, masek, stínového divadla a rodových obřadů z Indie zpřítomňuje nesmrtelný motiv o romantické lásce a usmíření.
Předpokládaný termín: září 2013

DNY SVĚTOVÝCH MOŘEPLAVCŮ
“Lidé moře” - výstava metalurgické malby Ladislava Vlny na ocelových deskách umístěných mezi železné boky Lodi Tajemství, kterou doprovází dva večery setkání s vyjímečným mořeplavcem Rudolfem Krautschneiderem.
Během večerů s Rudolfem Krautschneiderem a jeho hosty se díky dokumentárním filmům, fotografiím a vyprávění vypravíme na plavbu do polárních moří.
27., 28., 29. září

DĚTSKÝ KOMIKSFEST 2013 NA LODI TAJEMSTVÍ
Na palubě vás čekají výtvarné dílny a workshopy. Vyrobíte si vlastního trpaslíka pod vedením komiksového houbaře Karla Jerie. Přijďte si vystřihnout a slepit lodě, vznášedla i hrdiny známého komiksu (Kája a Filip) od Tomáše Chluda. Z Babočkária Dr. Racka odletíte na vlastnoručně vyrobených komiksových křídlech. Světem motýlů provází Lukáš Urbánek. Dagmar Urbánková vás naučí vytvořit si variabilní knížku s postavami, které mohou měnit hlavy, těla a nohy - pán je pán, ale může mít hlavu čápa!
Každou hodinu soutěže o knihy!
V neděli 26. května od 10:00 do 16:00 hod.
Pro děti od 4 do 10 let, ale vemte všechny, co máte doma. Celodenní program a prodej dětských knih se slevou.
Pořádá KomiksFEST!, Labyrint, Baobab a Sýpka.
Děkujeme za podporu MČ Praha 2.

DIVADLO PRO MALÝ PRAHA: KVAK A ŽBLUŇK JSOU KAMARÁDI
Příběhy dvou nerozlučitelných kamarádů, zeleného žabáka Kvaka a hnědého ropušáka Žbluňka. Podle stejnojmenné dětské knihy Arnolda Lobela. V podání Magdaleny Zimové a Martina Matejky, s hravou scénou Ondřeje Maška.
50min / 3+

4 PRÁZDNINOVÉ VÍKENDOVÉ WORKSHOPY S BARKOU A BELOU
V KOUTKU VYROB LOUTKU
V DIVADLE KUS POHÁDKY,
CHOP SE BAREV, LEPIDLA
NEZAPOMEŇ NA LÁTKY.
ZAHRAJ CELÉ RODINĚ
PRAZE, SVĚTU, DĚDINĚ.
O víkendech v červenci a srpnu.
Pro děti od 8 let a menší v doprovodu rodičů.

O tématech jednotlivých workshopů a kdy se na palubě uskuteční se dozvíte před začátkem školních prázdnin.

SLOW-MO-BOAT - VEČER LÍNĚ PLUJÍCI DO NOCI
Na vlnách nejen vodních ale i hudebních bude Vás houpat dj Awacs ve stylu lounge, deep house, slow-mo music, chill out i jazz. Večer plyne do noci, bar je otevřen a kdo propluje až do rána, možná i uvidí, jak nad Hradčanama svítá.
Každý slow-mo-boat večer představí navíc jednoho hosta.
Příležitostně na palubě Lodi Tajemství mezi 18:00 a 24:00 hod.
Vstup na palubu zdarma.

WORKSHOP ANIMOVANÉHO FILMU PRO DĚTI
Přijďte poodhalit tajemství vzniku animovaného filmu. Natočte si vlastní krátký animovaný film! A výsledek si vemete hned domů.
8., 9., 15. června (další termíny hledejte v programu)

DIVADLO ZÁHON: OBLÍKAČKA
Milé děti, řekněte svým rodičům, že třeba takový les v Říši oblečení není jenom zelený... Je to les, kde nelezou stonožky, ale ponožky, kde nerostou maliny, ale holiny a srnky perou trenky... Pohádku o tom, zda šaty dělaj člověka Vám zahrají Markéta Dvořáková a René Vitvar.
Oblíkací pohádka pro děti od 2 do 99 let.
Sobota 15. června
40 min. / od 2+


SWING NA LODI TAJEMSTVÍ
Vltava, jazz, swing a elegance... První nejen swingová tančírna na Lodi Tajemství Divadla bratří Formanů. Poplujem řekou tradičního jazzu, swingu, tanga až k oceánům temperamentního electro swingového vlnobití. Epesní program, noblesní prostředí, kouzelná atmosféra, večerní plavba, taneční minilekce, tribal fusion bellydance, divoká tančírna, speciální lodní crew, radost, humor a moře překvapení...
Sobota, 15. června

Detaily a aktuální program tančírny:
https://www.facebook.com/events/433013506794762/433665023396277/?notif_t=like

Fotoalbum z minulé plavby:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.454837334539015.100530.216912458331505&type=3

DIVADLO ANČÍ & FANČÍ: LEDNÍ MEDVÍDKU VRAŤ SE DOMŮ!
Příběh ledního medvídka, který neposlouchal rodiče a proto ztratil domov. Jako úlovek rybářů se ocitne ve městě. Daleko od čistého Severního pólu poznává lidský svět plný špíny a hluku. Dostane se také do cirkusu, je uvězněn v kleci a musí poslouchat ředitele. Ale jak to v pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadne a kamarád kocour mu pomůže vrátit se zpět domů na Severní pól. Interaktivní loutkoherecké představení plné napětí, legrace, autorských písniček a zapojení dětí do hry s myšlenkou: "domov je nade vše a příroda je náš život".
Neděle 16. června
45 min. / od 3+


MÁRIO BIHÁRI & BACHTALE APSA
Zakladatelem kapely je výjimečný nevidomý romský zpěvák, akordeonista a pianista*Mário Bihári*, který se v minulosti proslavil zejména spoluprací se Zuzanou Navarovou.
Skupina čerpá ve svém repertoáru z lidové hudby balkánských, maďarských, rumunských i slovenských Romů. Nechybí ani skladby sinti jazzu a klasické čardáše. Romský název *Bachtale Apsa*, v překladu *Slzy štěstí*, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony ve strhujících rytmech jsou přednosti, které z této skupiny činí romskou hudební klasiku v nejlepším slova smyslu.
Koncert s plavbou na palubě Lodi Tajemství.
Pátek 21. června

ASONANCE NA LODI TAJEMSTVÍ
Skupina "Asonance" se specializuje na skotskou a irskou lidovou tvorbu a patří k nejstarším hudebním tělesům svého druhu působícím na české folkové scéně.
Brzy po svém vzniku se stala uznávaným interpretem irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb (jig,reel, hornpipe apod.). Kromě lidových písní v tradičním pojetí se skupina v poslední době věnuje také interpretaci ostrovních skladeb v modernějším hávu, do jejího nástrojového vybavení dnes kromě tradičních nástrojů patří i elektrické kytary, klávesové nástroje a bicí.
Koncert s plavbou na palubě Lodi Tajemství.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>