Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Letní Letná - nový cirkus v plné parádě!

2010-08-17 10:37

Téměř dva týdny s akrobaty, žongléry, klauny, loutkami i herci z masa a kostí můžete strávit v jednom z pražských parků vysoko nad Vltavou. Letní Letná, mezinárodní festival nového cirkusu rozbije svá šapitó od 18. do 31. srpna opět na Letné. Již tradičně jsou hlavními hvězdami Francouzi, ale vystoupí i řada tuzemských souborů, a pokud máte v rukávu něco i vy, můžete se k nim připojit.

Dopoledne pro děti, večery pro dospělé
Stejně jako v předchozích ročnících bude i letos dopolední program patřit vždy dětem. Pravidelně se začíná už v 11.00 a vystřídají se tu klauni, loutková divadla a okouzlí i mýdlové bubliny. Vzít s sebou můžete dítka od nejmenších. Ty třeba právě na Duhové bubliny Václava Strassera, nebo na zábavnou klaunerii s Jiřím Reindingerem aneb klaunem Bilbo, která vychází z cirkusových představení z roku 1982 vytvořených společně s Ctiborem Turbou a Josefem Fuksou.

Úspěch bude mít určitě i Masový Kašpárek Divadélka u Panáků, za kterým stojí David Vávra, a pro malé předškoláky ale i ty už školou povinné doporučujeme některé z představení Buchet a loutek, divadla ANPU nebo Divadla Kulich.

Pro děti od 6 do 15 let je letos připravena novinka v podobě letní festivalové školy Letní Letňák, během níž si budou moci vyrobit vlastní loutku nebo si vyzkoušet jaké je to být provazochodcem. Dílny probíhají denně v průběhu celého festivalu od 7.00 do 17.30, ale kapacita je omezená jen pro 30 zájemců. Jednodenní účast vás přijde za jedno dítě na 550 a s větším počtem dní bude i cena výhodnější. Cena zahrnuje program, oběd včetně pitného režimu, vstupy na představení, vstupy do Národní galerie, pracovní materiály, potřeby a pomůcky. Více informací včetně přihlášek najdete TADY.


Burnt Out Punk Show – vystoupení v Poznani

Erotika po francouzsku
Program pro starší diváky zahájí ve středu 18.8. v 21.00 “punkový cirkus prosáklý benzínem“ skandinávských Burnt Out Punks, který je, jak se na zahájení sluší, zcela zdarma. Obě francouzská divadla, která jsou hlavními hvězdami letošního ročníku, zná zdejší publikum již z předchozích let.. Dvojice klaunů Ateliér Lefeuvre & Andre musela loni dokonce přidávat další představení. Dá se proto očekávat, že jejich “lechtivá“ inscenace Bricolage Erotice, přitáhne opět značnou pozornost, proto s nákupem vstupenek určitě neotálejte.

Druhou legendou nového cirkusu, která do Prahy přicestuje z Francie , bude režisér, divadelník, herec, klaun i akrobat Daniel Gulke a jeho Cie Cahin Caha. Pokulhávat za nimi ale nebudou ani zdejší divadelníci a minimálně La Putyka Rosti Nováka a dua Skutr bude rozhodně vyprodána mezi prvními.

Pokud vám nestačí jen sedět v hledišti, neváhejte a přihlaste se hned na první Open Stage, která proběhne v sobotu 21.8. Musíte jen splnit pár základních podmínek, vaše vystoupení se musí vejít do intervalu 7 až 15 minut a reprezentovat některý z následujících žánrů : klaunerii, žongláž, či akrobacii jakéhokoli druhu. Podrobnosti najdete ZDE.

Zajímá-li vás, co se dělo v novém cirkuse loňské léto, navštivte výstavu fotografa Karla Cudlína (Respekt), která je instalovaná ve výlohách budovy Magistrátu hlavního města Prahy v ulicích Jungmannova a Charvátova.

Vstupenky budou v prodeji od pondělí 16.8. přímo na pokladně festivalu nebo v předprodeji, více se dozvíte ZDE

Program festivalu Letní Letná včetně mapy najdete tady


Buchty a loutky


klaun Bilbo

kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>