Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Husa, Kašpárek a Dejvické v lese (4)

2013-08-27 14:13

Výjimečný divadelně hudební týden (26. 8. - 1. 9. 2013) ve výjimečném prostředí přírodního amfiteátru v Řevnicích slibují letošní Lesní slavnosti divadla. V jejich programu opět hrají prim inscenace Dejvického divadla, zavítá sem ale i brněnské Divadlo Husa na provázku anebo bejbypunkový nářez v podání Kašpárka v rohlíku.

Každoroční řevnické Lesní slavnosti divadla letos zahájí v pondělí 26. 8. ve 20 hodin brněnští hosté. Divadlo Husa na provázku oživí po třiceti letech legendu muzikálu Balada pro banditu Milana Uhdeho a Miloše Štědroně. O svých hereckých i pěveckých schopnostech vás v hlavních rolích přesvědčí Eva Vrbková a Jan Zadražil, jež spaluje vzájemná krvavá vášeň. Režisér Vladimír Morávek zprostředkovává v divadelním remaku karpatského zbojnického tématu, který se v „Huse“ hraje již osm let, divákům směsku divokosti se špetkou něhy, vášně ztrestané zradou a fatálních důsledků (ne)lidských chyb. To vše je podmalováno skvělým hudebním aranžmá Petra Hromádky samozřejmě v živém provedení.

Od středy 28. 8. už v programu festivalu následuje třídenní jízda Dejvického divadla. Zahájí ji Krobotova původní hra Brian, která je inspirována skutečnými událostmi ze života legendárního Stouna Briana Jonese. Vůbec naposledy budou mít ve čtvrtek 29. 8. diváci možnost spatřit Černou díru - povedený fake souboru, který vznikl spoluprácí s hostujícím režisérem Jiřím Havelkou. Černá díra je místo, benzinová pumpa kdesi uprostřed americké pouště, kde vše padá do bezčasí. Rafinovanost flashbacků, kterými vás její autoři, nikoli smyšlený autor Doyle Doubt (rozuměj DD jako Dejvické Divadlo) zavalí, je vtipnou smrští, která přítomné publikum zaručeně nabije energií.   

V pátek 30. 8. se v Řevnicích kompletně ucpe systém výtečně provedenou předělávkou povídek a scénáře k filmu Acid House, nesmlouvavého skotského dramatika Irwina Welsche. Dejvické divadlo v tomto případě spolupracovalo se slovenskými tvůrci (dramatizace Daniel Majling, výprava Pavol Andraško a režie Michal Vajdička) a do outsiderské poetiky skotského venkova harmonicky naroubovalo řadu českých konotací. Jednoduše si nejen díky scéně budete připadat jako v obyčejné české čtyřce, jíž proplouvají, někdy doslova mezi prsty, životy osazenstva, spojeného kromě poněkud zoufalé místní příslušnosti už asi jen vášní k fotbalu, respektive spíše řečmi o fotbalu. Život se s nimi nepáře a oni se nepářou s ním, už jsou adaptováni na přežívání na základních pudech a pocitech. A stejně jako oni je sprostý, přímý a přízemní i jejich jazyk. Opravdu v málokteré replice se neobjevují vulgarismy. Jinak se na vás valí během hry ve stovkách, možná tisících a stále zní z úst dejvických herců opravdově, přirozeně a netrapně a přitom jsou rovněž opodstatněným prostředkem.           

Nedělní program (1. 9.) už bude patřit dětem, ale i dospělým, kteří si rádi hrají. Od 15 hodin bude hrát bejbypunkový soubor Kašpárek v rohlíku, který nemá ve zvyku nechat své publikum sedět...

Tomáš Kůs

Komentáře (4)

wood gate 2021-12-09 04:00:20
Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more.
sioux falls wedding photographers 2021-12-07 06:48:33
great site
www.paintershuntsville.com 2021-11-24 08:35:18
well said i lvoe it
male brazilian wax baton rouge la 2021-11-23 09:39:02
KEEP SHARING!

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>