Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Komponovaný večer v Ponci

2010-12-15 19:37

Shapeless States of Karla - Klára Alexová  Česká premiéra
Born in 19-04-1984 - Setareh Fatehi (IRN)  Česká premiéra


T.VAR

Cena vstupenky: 120, 190 Kč

Shapeless States of Karla
Klára Alexová


Zvukově-pohybová báseň, při jejímž vzniku mi byly sny materiálem k tvorbě. Sny jsou prožitky k pocítění toho, kdo ve skutečnosti jsme a kde se nacházíme. Kde je ale náš výchozí bod? Zabývám se mechanismem letu mých myšlenek k bodu, ve kterém má fantazie, jako potenciální nová realita, šanci se rozvíjet. Snažím se přenést snový vjem na jeviště, které je tolik spjato s vnímáním času 'tady a teď'.“ (K. Alexová)

Manuál:
Vytvořit nazkoušenou 'realitu' tak, aby se příběh stal tak 'opravdově', jak jen to půjde a. Tak, aby se hlavní postava mohla zrodit do prostoru před vámi. Rozbíjení příběhu příběhu a s plným vědomím jsem ho snila znovu a znovu před vašima očima. Nevyprávět. Příběh. Rekonstruovat realitu, kterou jsem žila až zítra v rohu této místnosti. Ještě tam nejdeme, ale až přijde minulost, uviděli jste, nebo neuviděli?

Idea a realizace: Klára Alexová
Zvuk a realizace: Josh S.
Režijní spolupráce: Jan Bárta
Spolupráce při research: Marcelo Evelin
Foto: Marc Stoffels
Grafický design: Studiozijspan. nl
Vzniklo za finanční podpory: Ministerstvo kultury ČR, Ministerio da Cultura (BR)
Vzniklo s podporou: o.s. Obnaženi (Chomutov/CR), Nucleo do dirceu (Teresina/Piaui/BRl), Theatro 4 de Setembro (Teresina/Piaui/BR), NNT (Groningen/NL),), Nová Síť (Praha/ČR)
Poděkování: Núcleo de Direceu, Marcelo Evelin, AHK, Loes van der Pligt, Jarmila Pávková, Studio Kokovice, Assai Campelo, NNT, Ola Mafalaani, Arie Wink, Ko van den Bosch, Andrej Joosten, Hans Jansen, Jan Bárta, Marc Stoffels, Deimion van der Sloot, Hidde Meulenbeek, Cipó Alvarenga, Cristian Duarte, Barwedr van der Plas, Doomer.

Born in 19-04-1984
Setareh Fatehi (IRN)


Born in 19-04-1984 je experimentální představení, jakýsi autoportrét lidí, jejichž existence je zobecňována jen proto, že žijí své životy ve stejné, politicky komplikované, situaci. Tito lidé tak přicházejí o svou individualitu.

Žijete-li v Iránu, je politika nutně nevyhnutelnou součástí vašeho života. Pokud se v ní neangažujete, a situace se zhoršuje, nesete svůj díl odpovědnosti. Nemáte zkrátka na vybranou. Můj styl oblékání se i můj styl života jsou chtě nechtě vyjadřením mých politických postojů. Politika mě zajímá do té míry, pokud se týká mého soukromého života a do té míry, pokud ji můj soukromý život může ovlivnit.“ (Setareh Fatehi)

Idea a realizace: Setareh Fatehi Irani
Zvuk: Mohsen Farshchi
Poradce: Felix Ritter
Hudba: DASH
Poděkování: Simon, Olivia, Eva, Teilo, Saba, Marc, Shahab, Tara, Fernando, Adriano, Ria, mé třídě, mému týmu, mým spolubydlícím a samozřejmě také mým rodičům a ostatním učitelům a přátelům za podporu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>