Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

IMPRO PRAGUE 2013

2013-10-29 13:24

První ročník mezinárodního festivalu IMPRO PRAGUE potrvá tři dny a přivede do pražského Švandova divadla Belgičana Yanna van den Brandena, rakouský Theater im Bahnhof a další špičky evropského a českého improvizačního divadla

Nejvýznačnější postava evropské scény improvizovaného divadla a hvězda belgické verze americké improvizační TV show Who´s Line Is It Anyway Yann van den Branden nebo známý rakouský divadelní spolek Theater im Bahnhof, jehož členové se těší oblibě nejen v státech Evropy, ale i v Kanadě a USA. – to jsou hlavní hvězdy prvního ročníku mezinárodního festivalu improvizačního divadla nesoucí název IMPRO PRAGUE odstartuje 31. října 2013 v pražském Švandově divadle. Známé divadlo bude celé tři dny patřit jen a jen divadelní improvizaci.

Pro každého, kdo chce přijít na chuť improvizovanému divadlu – tedy divadelní disciplíně, při které představení vzniká přímo na místě podle pokynů z publika – je IMPRO PRAGUE neopakovatelnou příležitostí. Kromě dvou největších mezinárodních hvězd nabídne festival navíc vystoupení českých i zahraničních divadelních skupin, workshopy s profesionály, nácviky divadelních vystoupení a panelové diskuze o současném stavu českého i evropského divadla. Na hladové po odpočinku a uvolněné komunikaci s ostatními čeká příjemné překvapení v podobě relaxační zóny ImproCafé.

„IMPRO PRAGUE je jedinečnou příležitostí ke zhlédnutí to skutečně nejlepšího z české improvizační scény a srovnání s evropskou improvizační špičkou. Vše navíc na jednom místě, s příjemným zázemí Švandova divadla přímo v centru Prahy,“ zve na IMPRO PRAGUE jeho organizátor Martin Vasquez.
Vzhledem k účasti zahraničních hostů se festival ponese v dvojjazyčném duchu, není třeba se ale obávat jazykové bariéry. Program je postaven tak, aby si diváci vystačili i s jednoduchou angličtinou. Program festivalu najdete na www.improprague.cz

Program festivalu IMPRO PRAGUE 2013 (vše Švandovo divadlo, Štefánikova 57, Praha 5)

Čtvrtek 31. října 2013
19:00 ZAHÁJENÍ FESTIVALU
19:15 IMPROVARIACE (Praha), LES FILAMENTS (Paříž, Francie) - „The mysteries of the cellar“

Pátek 1. listopadu 2013
14:00 WORKSHOPY (pro majitele festivalového pasu - nutná rezervace)
16:00 IMPRO CAFÉ (volný vstup)
19:00 JUST IMPRO & Hosté (Praha), THEATER IM BAHNHOF (Graz, Rakousko) – „Everydayheroes “

Sobota 2. listopadu 2013
10:00 DOPOLEDNÍ BLOK WORKSHOPŮ (pro majitele festivalového pasu - nutná rezervace)
14:00 ODPOLEDNÍ PANELOVÁ DISKUZE: „Progresivní formy improvizačního divadla“
15:00 IMPRO CAFÉ (volný vstup)
19:00 ODVAZ (Ostrava) - JAZZ IMPRO SHOW, QUICKSILVER PRODUCTIONS (Antverpy, Belgie) – „Spin-off“

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>