Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Herci

2010-06-21 12:18

Režie: Petr Zelenka 
Scéna a kostýmy: Martin Chocholoušek

Hrají:
Zuzana Bydžovská
Bohumil Klepl

Jedno divadelní představení „zepředu“ i „zezadu“. Příběh komiků, kteří se poněkud ztratili na jevišti i v životě. Herecká lovestory, ve které jedni přicházejí a druzí odcházejí.

Michael Frayn, současný britský dramatik a spisovatel inspiroval českého scénáristu, dramatika a režiséra Petra Zelenku svými komediemi Zepředu, zezadu (Bez roucha) a Číňani. Vznikl originální divadelní scénář, který bohatě využívá nejen osvědčených komediálních postupů, ale i velmi specifických zákonitostí herecké profese a povahy. Rafinovaná hra s identitou postav i jejich představitelů.
Herci podstupují „v přímém přenosu“ nemilosrdnou zkoušku své invence i vitality. Okolnosti je nutí vymýšlet neskutečné převleky i krkolomné improvizace... A při tom všem ještě řeší své pracovní i milostné vztahy.

Inscenaci Herců režíruje Petr Zelenka. Autor a režisér filmů Knoflíkáři, Rok ďábla a Příběhy obyčejného šílenství, scénárista filmu Samotáři a autor a režisér inscenací Dejvického divadla Příběhy obyčejného šílenství a Teremin. Slovenskou verzi Herců pod názvem Odjezdy vlaků režíroval Zelenka v bratislavské Astorce s Annou Šiškovou a Adym Hajdu. Hru v současné době uvádějí i dvě polské divadelní scény.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>