Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Found and Lost

2011-05-11 10:45

- Charlotta Öfverholm / VerTeDance 
Po tanci ZRNÍ v Ponci 
Cena vstupenky: 120, 190 Kč

Found and Lost
Charlotta Öfverholm
VerTeDance

Česká premiéra duetu švédské tanečnice choreografky a performerky Charlotty Öfverholm, který vytvořila pro skupinu VerTeDance. Charlotta Öfverholm ve své tvorbě kombinuje tanec, divadlo, ale nebojí se i dalších experimentů. Její choreografie Found and Lost je fyzické, poetické a humoristické dílo pro silné ženy.
Švédská tanečnice, choreografka, performerka Charlotte Öfverholm je představitelkou fyzicky náročného, syrového pohybového divadla. Ve svých performancích se nevyhýbá drsným, někdy až sebedestruktivním obrazům lidského těla. Jejich tématy jsou především křehkost a brutalita mezilidských vztahů a rozkladná agresivita současného světa.
 
Choreografie: Charlotta Öfverholm 
Hudba: Koláž
Tančí: Tereza Ondrová, Veronika Kotlíková 
Premiéra: 15. 5., 16. 5. 2011 - Olomouc, 18. 5. 2011 - Praha

Po tanci ZRNÍ v Ponci
Kapela ZRNÍ je české scéně naprostým originálem. Její zvuk je ovlivněn rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli i rychlými pohyby strojů. Sdělení jejich písní jsou velmi emotivní a naléhavá. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí. Zrní zpívají česky.
Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Dřevo, svaly, voda, buchary. Jsme Zrní, kladenská kapela. Na hudbě nás baví si hrát, hudebně si povídat, komunikovat, jako prstama do vzduchu, jako lidi na ulici. Inspiruje nás cokoli: zvuky, zvířata, komiks, počítač, Poldovka. Vycházíme ze současné rychlé, elektronické doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, nové lidské pocity a situace, nové technické možnosti. A taky z lidové hudby, která jde z naší krajiny a ze zkušeností našich předků. Zpíváme česky. O nočním městě, bezdomovcích, jabloních v sadě. O hrdinovi počítačový hry, který jde do světa. Na koncertech hodně pracujeme s energií. Snažíme se být spontánní a přímočaří. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád v tomtéž složení. Zpěvy, housle, kytary, bicí, basa, flétna, beatbox, hrnečky, lžíce, samply, smyčky, kameny.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>