Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Divoké karty divadla Ponec

2010-01-28 00:00

V neděli 31. ledna se v divadle Ponec představí dva z nadějných mladých choreografů a tanečníků Milan Loviška a Jan Březina.  Dramaturgie divadla je společně s Bárou Látalovou, jejíž představení  Fg = G [(m₁m₂)/r²], mohli diváci shlédnout toto úterý, zařadila mezi tzv. “divoké karty“ prezentující práci začínajících autorů.

Ego v zajetí popkultury
S představením MyART: Who`s Frank? se Milan Laštovička představil poprvé loni v říjnu v žilinském multikulturním prostoru Stanica. Tancem se pokouší analyzovat nejasnou identitu současného člověka zmateného pozlátky a nástrahami popkultury. „Mojou úlohou v tomto predstavení nie je vytvárať morálne súdy o človeku, či spoločnosti, ale prezentovať takéto ego, tento spôsob existencie. Verím, že jeho expozícia samotná vyvolá u diváka osobnú reflexiu a spoločenskú úvahu bez toho, aby som ja ako autor dával konkrétne odpovede na konkrétne otázky," uvedl při příležitosti říjnového uvedení své skladby Milan Laštovička.

Druhým tanečníkem a choreografem, který se během nedělního večera v divadle Ponec představí, bude Jan Břežina. V jeho experimentální skladbě nazvané Lesem vystoupí společně s tanečnicí Urszulou Wojtkowiak. Do choreografie představení se promítnou vlivy brazilského bojového tance copoeira, kombinujícího tanec, akrobatické prvky a hudbu s bojovými technikami.

Večer věnovaný “divokým kartám“ současného tance začne v neděli 31.1 ve 20.00. Více informací o programu a vstupenkách se dozvíte ZDE.
tz, kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>