Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Woody Allen u Cimrmanů

2011-10-10 13:38

V Žižkovském divadle Járy Cimrmana hostuje soubor 3D company - 17. října zde v premiéře uvede komedii Woodyho Allena Central Park West.   

Hra Central Park West Woodyho Allena je mistrně napsaná komedie, která nepostrádá nečekané zvraty, absurdní situace, ale zároveň není jen pustou zábavou. Za vším humorem se skrývá přesah. Jak je u Allena zvykem, hra nás zavádí do vztahu mezi manželi a do úskalí partnerství, nahlíží, jak jednotlivé postavy tyto dílčí krize řeší. Režisér Martin Vokoun k tématu dodává: „Myslím, že každý na jevišti uvidí situaci, která mu v něčem bude povědomá, protože už jí zažil. Woody Allen vystihuje v postavách v nadsázce charaktery, které každý z nás zná. Asi každý se může s nějakou z postav identifikovat.“Herci obsazení v této hře (Michal Kern, Anna Fixová, Diana Šoltýsová, Petr Stach, Henrieta Hornáčková nebo Bianka Ištoková) jsou lidé, se kterými režisér Martin Vokoun již v minulosti spolupracoval alespoň na jednom projektu. Znal dobře jejich práci a věděl, co od nich může očekávat. Zajímavé je, že v případě hry Central Park West byl postup obsazování v podstatě obrácený něž obvykle. Režisér věděl s kým chce spolupracovat a pro tyto konkrétní herce hledal text, který jim bude sedět a vyhovovat. „Věděli jsme, že chceme dělat komedii a narazili jsme na tuto hru. Byla to podle mě docela přesná trefa,“ říká Martin Vokoun.S tím vlastně souvisí i název divadla. "3D company" v sobě spojuje dva zdánlivě odlišné pojmy -  v dnešní době moderní termín 3D - tedy trojrozměrnost, protože divadlo bylo je a bude trojrozměrné, a pak termín "company". Ten se hlásí ke slovu "kompanie" tedy jakási společnost -  v tomto případě herecká... Snahou režiséra je budovat něco jako soubor, tedy základnu lidí, kteří se budou kolem společnosti pohybovat a budou se podílet na jejích projektech.Zatímco Allenův Central Park West se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana bude hrát zhruba jedenkrát měsíčně, už se chystá další projekt 3D company, tentokrát autorský. Pokud vše vyjde dle plánu, tak už 5. prosince bude mít tento kus premiéru opět v Žižkovském divadle. „Název zatím není definitivní. Jediné, co mohu prozradit je, že se opět bude jednat o současnou komedii, která bude řešit vznik a průběh jednoho partnerského vztahu, ovšem nahlíženého a komentovaného z vědeckého hlediska,“ vyjadřuje se režisér Martin Vokoun. Dalším plánovaným projektem 3D company by pak mělo být představení, které bude kombinovat klasickou činohru s pohybovým divadlem a pantomimou. Realizace se plánuje na jaro 2012. Snahou 3D company zůstává nabízet divákům nové a netradiční divadelní tvary, které však vycházejí z tradice klasického evropského divadla.

Nejbližší představení hry Central Park West v Žižkovském divadle Járy Cimrmana jsou 17. října, 28. listopadu a 16. prosince.
Tomáš Kůs

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>