Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Čekání na Didiera

2010-09-10 10:12

Taneční var z Francie – česká premiéra inscenace Čekání na Didiera v divadle Ponec

13. září 2010 se uskuteční v divadle Ponec ve 20 hodin česká premiéra choreografie s názvem Čekání na Didiera – představení bude uvedeno v rámci projektu T. VAR neboli taneční var (projekt podporující realizaci tvorby českých umělců působících v zahraničí).

Autorkami inscenace jsou tři mladé tanečnice z různých koutů světa, které v současné době žijí a pracují ve Francii. Africa Manso, Nikola Križková a Ioulia Plotnikova (A. N. I.) se po několikaleté taneční interpretační zkušenosti pustily na cestu vlastní tvorby. Jejich společným jazykem, kterému všichni bez rozdílu rozumíme, je řeč těla, pohyb, tanec. „Nápad vznikl už loni. Myšlenka a tvorba vznikaly společně. Jako tanečnice jsme pracovaly společně již před 6 lety v Centre Choregraphique de Nantes. Od té doby jsme zůstaly v úzkém kontaktu, ale už jsme si společně nikdy nezatančily. Měly jsme chuť zkusit něco společně. Risknout to," popisuje Križková inspiraci k projektu.

Střet tří kultur, a samozřejmě také tří odlišných temperamentů, spojuje tanec, divadlo a videoprojekci. A. N. I., jak se uskupení nazývá, nám ve svém prvním autorském díle předkládají své pocity a ukazují nám chvíle každodennosti a úplného bláznění, sny a touhy, jimž se můžeme smát, ale které v nás zároveň evokují otázky, a tudíž i odpovědi. Více na www.divadloponec.cz.

Vstupenky za 90 Kč a 160 Kč v předprodeji v divadle Ponec a za 120 Kč / 190 Kč v den konání představení a dále v předprodeji na pokladně divadla v Celetné a v sítích Ticketpro a Ticketstream. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>