Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Netradiční Lávka River Stage: opera, balet i street divadlo

2010-08-03 00:00

Pražský Klub Lávka už není náctiletý. K oslavám dvaceti let od založení klubu připravil festival nevšedního propojení zdánlivě neslučitelných žánrů – tradiční opery a baletu s moderním street divadlem. Během celého srpna tu bude probíhat festival s názvem Lávka River Stage. Slavnostní zahájení proběhlo v neděli 1. srpna.

Příblížení tradičních žánrů – opery a baletu – návštěvníkům festivalu, jejich propojení s moderním street divadlem a osvěžení turisticky atraktivní lokality něčím novým, co tu ještě nebylo. A v neposlední řadě také zviditelnění mladých šikovných umělců. To je hlavní náplní festivalu, který bude probíhat každý srpnový den kromě pondělí od 20:30 v Klubu Lávka. Vznikne tu netradiční vodní scéna, na které se v průběhu večera vystřídají čtyři představení – postupně operní pěvkyně, baletní soubor a dvě vystoupení street divadla. Závěrem každého večera bude speciální projekce do vodní stěny.Opera a balet : klasika neklasicky
Kdy jste byli naposledy v opeře? Nebo snad na baletním vysoupení? Dávno? Nikdy? Neměli jste příležitost? Ať už je vás důvod jakýkoli, na Lávka River Stage festivalu to můžete napravit. Během srpna se na scéně Lávky vystřídají postupně operní pěvkyně Markéta Mátlová, Lucie Fišer Silkenová a Petra Perla Notová, vždy s klavírním doprovodem Lady Jiráskové.

Klasický balet bude vždy zastupovat Bohemia Balet, taneční soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v němž vystupují absolventi a studenti školy. (Konkrétně vystoupí Sandra Danielová, Lucie Rákosníková, Tereza Chábová, Štěpán Pechar, Michal Krčmář a Libor Kettner. Ke spolupráci se souborem byli přizváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové.

Co je to street divadlo? Žongléři a akrobati a nejen ti
Street divadlo je prostě divadlo ulice – tedy pouliční divadelní vystoupení všeho druhu a to jak profesionálů, tak amatérů, tedy umělců, které můžete potkat na ulicích převážně velkých měst. Žonglování, ohnivá show, chůze na chůdách, akrobatické kousky, hudební představení nebo pantomima. To a ještě mnohem více vám nabídnou divadelní soubory Ati, Gents, Long vehicle cirkus a Bratři v tricku.


Bratři V tricku

Zde (http://lavkariverstage.cz/) můžete nalézt stručné popisy jednotlivých souborů a také konkrétní rozpisy programu na jednotlivé dny.

Kde pořídit lístek?
Vstupenky se budou prodávat ve dvou cenových kategoriích – lístek za 250 Kč (100 Kč studenti) nebo voucher v ceně 350 Kč, ze kterého můžete čerpat jídlo i pití dle aktuálního jídelního a nápojového lístku a vstupné je již zahrnuto v ceně voucheru. Předprodej vstpenek zajišťuje Ticketportal (www.ticketportal.cz) a Ticketstream (www.ticketstream.cz) nebo je můžete zakoupit rovnou na pokladně Klubu Lávka. Lístky si lze také předem zarezervovat e-mailem na: lavkariverstage@lavka.cz nebo rezervace@lavka.cz.

Rámcový program naleznete zde.

MacTer

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>