Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

4 + 4 DNY V POHYBU (2)

2013-10-10 11:56

18. ročník festivalu současného umění

11. – 19. 10. 2013
Místa konání:
Divadlo Archa, Nová scéna Národního divadla, ORCO – Bubenská 1, Alfred ve dvoře, Baráčnická rychta, Studio Alta, netradiční prostory
www.ctyridny.cz
4+4 dny v pohybu = 9 dnů kulturního adrenalinu

Festival 4+4 dny v pohybu oslaví plnoletost s indickým současným tancem nebo řadou českých premiér – např. 420PEOPLE, VerTeDance nebo VOSTO5

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu, který proběhne od 11. do 19. října na mnoha místech v Praze, letos oslaví osmnácté narozeniny. „Program ozdobí řada pozoruhodných divadelních inscenací a choreografií ze zahraničí, které nabídnou jak reflexi aktuálních společenských témat, tak i uvolnění a humor,“ říká dramaturg Pavel Štorek. Velkým unikátem se stane vůbec první hostování indického souboru Attakkalari Centre for Movement Arts se současným tanečním představením AadhaaraChakra: A Dancelogue. Z Francie a Rakouska přijede do Prahy uskupení Superamas s projektem Theatre, kde se potkávají renesanční malíři s 3D technologií 21. století. Z Belgie dorazí divadlo Campo s intimním tanečním duetem muže a dítěte. Dokumentární představení o rebélii mládeže v současném Řecku přiveze oceňovaný italský soubor Motus. „Kromě zahraničních hostů se letos těšte na záplavu tuzemských premiér,“ doplňuje Pavel Štorek. Divadlo VOSTO5, Secondhand Women, 420PEOPLE, VerTeDance, Žan Loose nebo Lucia Kašiarová s Vandou Hybnerovou… ti všichni uvedou premiéry svých nových představení právě v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. Diváci se také mohou těšit na další inovativní a často provokující umělecké projekty – výstavy, diskuse, site-specific projekty či projekce. Zahrají například Please The Trees se sborem Elpida nebo Theo Hakola. Dějištěm festivalu se stanou Divadlo Archa, Nová scéna Národního divadla, ORCO – Bubenská 1, divadlo Alfred ve dvoře, Baráčnická rychta, Studio Alta a další méně tradiční prostory. Více informací na www.ctyridny.cz

Unikátním zážitkem se stane vůbec první festivalové hostování indického souboru – Attakkalari Centre for Movement Arts s představením AadhaaraChakra: A Dancelogue. „Jde o jedno z neprogresivnějších tanečních divadel v Indii. Nabídne originální taneční zvukovou a filmovou exkurzi do imaginárního světa indických vesnic, tržišť i rušných městských ulic,“ uvádí Pavel Štorek.
Choreografie Victor v produkci známého belgického divadla Campo je první uměleckou spoluprací výjimečných umělců Jana Martense a Petera Seynaeve. „Jde o intimní taneční duet muže a dítěte. Jeden má za sebou dlouhou cestu, ten druhý touží být dospělý, jak nejrychleji to jen jde. Křehká hra svalů i silová hra nerovných možností. Malý příběh o velkém a čestném, silném a nevinném, ale především o touze po blízkosti,“ popisuje Pavel Štorek.

Superamas je mezinárodní soubor, který od svého vzniku v roce 1999 cestuje po celém světě s originálními projekty, ve kterých kombinuje autorský film, choreografie, divadlo, soap operu a živou hudbu. V nejnovějším projektu Theatre se tentokrát zaměřili na pomyslnou křižovatku výtvarné perspektivy renezančních malířů a průkopníku 3D technologie ve 21. století. „Autentické a fiktivní příběhy v imaginárním světě a prolínání skutečností s virtuální realitou je návratem a komediální reflexí „arabsko – západního“ vnímání světa,“ doplňuje Štorek.

Dokumentární divadelní představení Alexis, Greek Tragedy v podání slavného italského souboru Motus diváky utvrdí, že i divadlo funguje jako lakmusový papírek společnosti, a to jak formou politické angažovanosti, tak poetické obrazotvornosti. Alexis, Greek Tragedy ukazuje na základě novodobé Antigony tragické obrazy a rebélii mládeže v současném Řecku. Soubor Motus získal po celém světě řadu prestižních ocenění a Asociace divadelních kritiku státu Quebec ocenila inscenaci Alexis, Greek Tragedy, jako nejlepší zahraniční inscenaci sezóny 2011/12.

Superamas – Theatre, trailer: http://www.youtube.com/watch?v=G-rQ6FMkCAk
Attakkalari Centre for Movement Arts - AadhaaraChakra: A Dancelogue, trailer:


Motus - Alexis, Greek Tragedy, trailer: http://vimeo.com/23588103#at=0

Kompletní program a info na www.ctyridny.cz .

 

Komentáře (2)

SamonJ 2023-05-15 01:41:07
Těším se na festival 4+4 dny v pohybu a jeho bohatý program plný zajímavých představení a projektů. Zejména se mi líbí, že se objevuje i netradiční umění, jako je <a href="https://dreadheadparkour.com/">dreadhead parkour</a>.
factory balls 2023-03-09 10:36:41
Since its inception in 1999, Superamas has been touring the globe with creative productions that combine cinema, dance, theater, soap opera, and live music.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>